E dhimbshme, kjo është sportistja shqiptare që vdiq 

Bota e volejbollit përkatësisht e sportit shqiptar, sot është tronditur me vdekjen e ish volejbollistes Gonxhe Rexhepi. 

Ajo e humbi betejën me armikun e padukshëm Covd 19.

“Federata Shqiptare e Volejbollit, në emër të gjithë komunitetit të sportit tonë, i shpreh ngushëllime familjes së Gonxhe Rexhepit, ish-volejbollistes shkodrane të periudhës 1970-1985, e cila u nda sot nga jeta për shkak të virusit Covid-19. 

Image

Rexhepi ishte 57 vjeçe dhe i përket një brezi të talentuar të volejbollit shkodran”, shpreh ngushëllimet Federata Shqiptare e Volejbollit.