E çuditshme, dhëndër në Serbi, fusin edhe shqiptarin! Bën Kombëtaren ideale të lidhur me femrat serbe

E çuditshme, dhëndër në Serbi! Bën Kombëtaren ideale të lidhur me femrat serbe, fusin edhe shqiptarin!

Media në Serbi, “Kurir”, ka bërë një formacion ideal të përfaqësueses shumë më ndryshe nga rastet e mëparshme. Këtë herë duke vendosur futbollistët më të mirë që janë të lidhur me femrat që janë lindur në Serbi ose kanë origjinën e largët prej andej.

Një përfaqësuese kjo e cila nëse do të formohej, do të gjente dy kampionë botërorë dhe fitues të “Champions Leauge”. Këtu flasim për legjendat e futbollit të Gjermanisë dhe Francës, Bastian Shchëeinsteiger dhe Thierry Henry.

Por mes këtyre emrave gjen vend edhe mbrojtësi aktual i Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Lojtari kuqezi ka treguar se dashuria i thyen të gjitha paragjykimet pasi ka shumë kohë në një lidhje me modelen serbe, Alisa Menkoviç. Formacioni ideal për një Kombëtare të Serbisë në bazë të “dhëndërve” do të ishte i tillë:

Formacioni: Laszlo Keteles – Berat Gjiimshiti, Mateo Pavlloviq, Zoran Mamiq – Remo Froyler, Steven Cuber, Bastian Schëeinsteiger – Selija Shasiq – Thierry Henry, Hugo Vieira, Obijora Odita.