Dzeko me kontratë të re te Roma

Roma është duke planifikuar t’i ofrojë Edin Dzeko një kontratë të re deri në qershor të vitit 2023.

Kanë kaluar vetëm një vit që kur boshnjakja u duk i vendosur për një transferim te Interi, por marrëveshja dështoi për shkak të komplikimeve ekonomike.

Javët e fundit, raportohej se Nerazzurrët jetë rikthyer në garë për sulmuesin, i cili ka shënuar 14 gola dhe ka dhënë gjashtë asistime në 26 ndeshjet në Serie A në këtë sezon.

Image

 

Por 34-vjeçari që është edhe kapiten te Roma duket se do të vazhdojë marrëveshjen e tij aktuale edhe me një vit, sipas La Gazzetta dello Sport,

Dzeko e fundit nënshkroi një marrëveshje të re me Romën në gusht të vitit 2019 dhe mund të vazhdojë marrëveshjen që skadon në 2022 dhe duke i shtuar një vit.