Drita fiton bindshëm, përforcon hapin për titull

Drita nga Gjilani importoi tri pikë të mëdha në luftë për titullin e kampionit. 

Skuadra nga Gjilani triumfoi me rezultat 4:0 ndaj Vushtrrisë, në ndeshjen e javës së 26-të të elitës së futbollit të Kosovës. 
Qysh në minutën e parë, Xhevdet Shabani shënon për epërsinë  e Dritës. 

Në minutën e 23-të, Drita thellon epërsinë në 0:2 me golin e Betim Haxhimusës.

Në minutën e 33-të, Kastriot Rexha i pafat, ndërsa Vushtrrinë e shpëtoi shtylla. Në minutën e 79-të, Astrit Fazliu shënon për 0:3. Në minutën e 83-të, Kastriot Rexha shënon nga penalltia dhe 0:4. 

Vushtrria kryeson me 55 pikë, ka katër pikë më shumë se Gjilani në vend të dytë dhe Vushtrria renditet në pozitën e 11-të me 16 sosh.