Dortmundi e kishte refuzuar një superekip për Sanchon

në kategorine Sport

Borussia
Dortmund ka treguar se ata kanë refuzuar një transfer tepër të madhe për Jadon
Sancho nga një “super klub”, por ata kanë pranuar se në të ardhmen ai mund të
largohet

Borussia Dortmund ka treguar sot se kanë
refuzuar një ofertë të majme për Jadon Sancho nga një super-klub në Europë në
fillim të këtij viti.

19 vjeçari, i cili e la Manchester City për t’ju
bashkuar skuadrës nga Bundesliga më 2017, ishte lidhur me një kalim në Angli në
qershor, për t’ju bashkuar Manchester United.

CEO i Dortmundit, Hans-Joachim Watzke ka
refuzuar të tregojë se cila skuadër i kishte kërkuar atij Sanchon, por ka thënë
se në të ardhmen sulmuesi anësor mund të largohet nga “Westfalenstadion”.

“Një bos i një superklubi me ka kërkuar në
pranverë nëse ka mundësi për ta transferuar Sanchon dhe i kam thënë ta harrojë
këtë punë dhe më nuk me ka kontaktuar përsëri”, ka thënë ai për Ruhr
Nachrichten.

“E di që ai e ka kuptuar çfarë i kam thënë”.

BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.