Doktori nga Malisheva infektohet me Covid-19

Doktor Gëzim Kastrati nga Vermica e Malishevës, përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Postimi i plotë:

Te nderuar kolegë e pacientë,

Dua t’ju njoftoj që pas disa ankesave, më datë 27/06/2020 (ditë e shtune) jam testuar për COVID 19 dhe të dielen pasdite kam rezultuar pozitiv.

I lus kolegët dhe pacientet me t’cilët kam qenë në kontakt kohve te fundit të kenë kujdes të shtuar shëndetsor dhe ne rast të ankesave të kontaktojn IKSHP (tel: 03820080800)

Poashtu, ju njoftoj që, nuk do jem pjesë e punës së përditshme, deri në konfirmimin e shërimit tim të plotë.

Do mundohem që, përmes rrjeteve sociale të jem pran jush me këshillat e nevojshme.