Detaje të reja, aktori i njohur debatoi me gruan para se të vriste veten, u gjet pajetë në banjo

Ylli i “Power Rangers”, Jason David Frank vrau jetën pas një sherri të dhunshëm me ish gruan, Tammie Frank të shtunën e kaluar. Tami, e cila paraqiti kërkesën për divorc nga aktori në gusht, filloi të debatonte me Jason pasi ata u regjistruan në dy dhoma të ndryshme hoteli në Teksas të premten.

Pavarësisht qëndrimit në dhoma të ndryshme, çifti i ndarë dyshohet se debatoi në dhomën e Tammie atë natë. Situata u përshkallëzua pas ndërhyrjes së stafit të hotelit. Një burim për TMZ thotë se të dy u rikthyen bashkë disa orë më vonë. Jason më pas u mbyll në dhomën e tij.

Burimi shtoi se ajo ishte e shqetësuar për të dhe thirri policinë rreth orës 5 të mëngjesit të së shtunës në mëngjes. Policia e gjeti aktorin të varur në banjo. Kujtojmë që vdekja e aktorit u konfirmua të dielën. Ai ishte 49 vjeç. Jason u bë i famshëm për rolin e tij në “Power Rangers”.

Tammie shkoi në Instagramin e saj për të nderuar bashkëshortin e saj, me të cilin u martua në vitin 2003. “Humbja e shpirtit tim binjak”, ka shkruar ajo një seri fotosh që postoi të hënën. “Jason, nuk mund të vazhdoj pa ty! Ti je bota ime! Po, ne kishim vështirësitë tona, si çdo martesë.

Por muaj më parë ne ramë dakord se kjo ishte gjëja më e mirë për të dy. Biseda të thella, falje nga ne të dy. Jam thellësisht e humbur, e lënduar dhe plotësisht e shkatërruar. Kam humbur dashurinë time të vetme dhe të vërtetë. Unë do të jem “fishekzjarrja” jote e përjetshme….derisa të jemi sërish bashkë.”