DEMOLOHET tabela e re e ALEKSANDRIT TË MADH (FOTO)

në kategorine Lajme/Maqedoni

Tabela e re e cila dje ka qenë e vendosur në përmendoren qendrore të sheshit të Shkupit në të cilën shkruante se Aleksandri i Madh i përket historisë antike helene dhe trashëgimisë kulturore botërore, mbrëmë është demoluar, transmeton MEDIAL.mk.

Ndryshe, vënia e kësaj tabele e cila është në maqedonisht, shqip dhe anglisht është obligim konform Marrëveshjes së Prespës të cilën e ka nënshkruar qeveria e Maqedonisë dhe greke me qëllim mbylljen e kontestit të emrit.

/MEDIAL/

 

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.