Conte: Largohem nëse Interi nuk është i lumtur me mua

Trajneri i Interit Antonio Conte tha se nuk do të “hezitojë” të largohet nëse klubi është i pakënaqur, megjithëse italiani mbetet i përkushtuar për projektin Nerazzurri mes pikëpyetjeve për të ardhmen e tij.

Conte u bashkua me Interin në fillimin e sezonit, por ka pasur raporte që ish-trajneri i Chelseat dhe Juventusit mund të largohej në fund të edicionit 2019/20.

Dyshimet janë shfaqur në mes të betejave të Interit dhe zhgënjimeve të Conte, me skuadrën që dështoi të luftonte për titullin pasi Seria A u kthye muajin e kaluar pasi sezoni u ndal në mars për shkak të pandemisë koronavirus.

“Më thirrën në Inter për një projekt tre vjeçar, për t’i rikthyer atje ku ata meritojnë të jenë”, tha Conte për Sky Sport Italia. “Në mënyrë të pashmangshme, kjo kërkon kohë. Unë erdha këtu me aq shumë entuziazëm. Kam besim”.

“Unë fillova një projekt tre vjeçar dhe [kontrata ime] zgjat tre vjet. Pas kësaj, nëse ata duan të zgjasin kontratën time… Jam i lumtur, e di se ka një rrugë të gjatë për të bërë, por nuk dua të teproj mirëseardhjen time”.

“Nëse të gjithë janë të kënaqur me punën që jam duke bërë, dhe unë mendoj se është kështu tani, nga ato që më janë thënë, atëherë nuk shoh pse nuk duhet të vazhdojmë më tej”.

“Nëse ata nuk janë të kënaqur me punën që unë po bëj, atëherë nuk do të hezitoj të tërhiqem”, potencoi italiani.