Conte flet pas emërimit të Pirlo si trajner i Juventusit

Trajneri i Interit Antonio Conte pranon se duke parë Andrea Pirlo të bëhet trajneri i tij rival i Scudetto te Juventus po e bën të ndjehet si të moshuar.

Vendimi befasues u zyrtarizua dje kur Andrea Pirlo u zgjodh të zëvendësonte Maurizio Sarrin e shkarkuar.

“Unë jam sigurisht shumë i lumtur për Andrea, sepse mbi gjithçka që ai më dha në një kuptim futbolli, ai është një person i jashtëzakonshëm dhe unë kam një dashuri të jashtëzakonshme për të”, tha Conte në konferencën e tij për shtyp.

“Duke thënë që, të shohësh lojtarë që kam përdorur stërvitje tani po bëhen trajnerë po fillon të më bëjë të ndjehem të moshuar!”.

Pirlo ishte lojtari kryesor i Conte te Juventus kur fituan Serie A në tre sezone radhazi.