City synon t’i ofrojë kontratë të re Agueros

Manchester City synon që t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit argjentinas, Sergio Aguero, raportojnë mediat britanike.

Aguero ka qenë një ndër lojtarët kryesor të skuadrës në sukseset e shumta përgjatë viteve të fundit, dhe klubi dëshiron t’i ofrojë kontratë të re që e mban atë në Etihad deri në vendin 2022.

Aguero, rekordmeni i golave te City, pritej që të kthehej te klubi i tij i fëmijërisë, Independiente, në Argjentinë kur kontrata aktuale e tij të përfundojë në fund të sezonit të ardhshëm.