Category archive

Auto

Shoferi i shkoi pas Ferrarit hibrid me 1,000 kuaj fuqi që po testohej në rrugë (Video)

në kategorine Auto

Ferrari i kamufluar, e kishte të pamudur të ikte nëpër rrugët e ngushta dhe trafik, ndërsa pas i shkonte një Ferrari tjetër

Kompania italiane ka bërë të ditur se brenda disa javësh, do ta prezantoi për herë të parë një Ferrari hibrid që ka 1,000 kuaj fuqi, që është edhe më i fuqishëm se LaFerrari, transmeton Telegrafi.

Kur ka mbetur edhe pak kohë, që kjo veturë të shfaqet, atë e ka parë të kamufluar teksa testohej në rrugë, një shofer i cili po voziste nëpër Itali, makinën e tij 488 Spyder. Me të vërejtur se është një Ferrari i ri, ai bëri atë çfarë do bënte çdo entuziast makinash, t’i shkonte prapa.

Në pamjet e shpërndra, shihen përpjekjet e shoferit të Ferrarit të ri që përpiqej të ikte, mirëpo e kishte të pamundur në rrugët e ngushta dhe trafikun e dendur.

Megjithatë, vërehet eksterieri i gjërë që ka ky Ferrari, si dhe dy gypa për nxjerrjen e gazrave, që lënë të kuptohet për një sistem të fuqishëm në brendësi. /Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

Cayenne i ri do të ketë tre opsione motorësh (Foto)

në kategorine Auto

Rivali i BMW X6 dhe Mercedes-Benz GLE, pritet të jetë shumë i fuqishëm

Tashmë është bërë e ditur se Porsche Cayenne i ri, do të lansohet gjatë vjeshtës, mirë nuk janë treguar edhe disa elemente shumë interesante, transmeton Telegrafi.

Raportohet se kjo makinë që do të rivalizojë me BMW X6 dhe Mercedes-Benz GLE, do t’i ketë tre opesione motorësh, përfshirë edhe sistemin hibrid.

Derisa modeli bazë e ka motorin me 3.0 litra që prodhon 335 kuaj fuqi, opsioni i dytë është edhe më i fuqishëm pasi prodhon në total 434 njësi. Ata që duan një motor edhe më të fuqishëm, atëherë ta porosisin opsionin e kompletuar edhe me sistemin hibrid që sjellë 541 kuaj fuqi.

Ata që e duan edhe sistemin hibrid, duhet të paguajnë 10,000 dollarë më shumë, mbi çmimin prej 79 mijë dollarëve. /Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

Super ofertë që i ka krejt!

në kategorine Auto

Franca e ka djathin ma të mirë, i ka muzetë ma të mirë, e i ka edhe trenat ma të shpejtë, po e ka edhe PEUGEOT që krenohet me të.

Prandaj zgjidhni ofertën nga PEUGEOT që i ka krejt dhe përfitoni pakon atraktive, për veturën tuaj të preferuar:

PEUGEOT 208  1.2 Pure Tech për vetëm 10,490€, apo 159€ në muaj

PEUGEOT 301  1.5 BlueHDi për vetëm 12,490€, apo 189€ në muaj

PEUGEOT 308  1.5 BlueHDi për vetëm 16,490€, apo 249€ në muaj

PEUGEOT 2008  1.5 BlueHDi për vetëm 16,490€, apo 249€ në muaj

PEUGEOT 3008  1.5 BlueHDi për vetëm 24,990€, apo 377€ në muaj

E përveç këtyre çmimeve super të mira, ju përfitoni edhe:

5 vite Garancion

Servisi i parë gratis

Në bashkëpunim me NLB BANK:

Financimi i veturës deri 100% me interes vjetor 4.99% dhe normë efektive të interesit 5.32%.

*Kalkulimi i këstit mujor është llogaritur me pjesëmarrje të klientit.

Për më shumë informata, na vizitoni në sallonin tonë në Çagllavicë (magj. Prishtinë – Shkup, km i 2-të), apo na kontaktoni në: +383 45 501 913

(Artikull i sponsoruar)

Burimi: https://telegrafi.com/    

​Spiunohet McLaren 720S Hybrid Mule (Foto)

në kategorine Auto

Vetëm një ditë pas festimit të makinës së 20.000 dhe një ditë para zbulimit të Grand Tourer, McLaren planifikon të lançojë një Coupe 720S.

Duke ndjekur gjurmët e modeleve të elektrizuara si P1 dhe Speedtail më të fundit, modeli që mban emrin e koduar “MVY04-BP23” është spiunuar së fundi.

Një vështrim më i afërt në profilin anësor të tij tregon se nuk bëhet fjalë për një version standard 720S.

Sipas një raporti të botuar nga Autocar, makina e re hibride nuk mund të bazohet në motorin binjak turbo V8 që gjendet në të gjitha modelet e McLaren. Në vend të kësaj, ai mund të zvogëlohet në V6, gjithashtu duke paraqitur induksionin e detyruar.

Këto modele të hibridizuara janë vendosur për të ecur në një evolucion të platformës së sotme, por detajet shtesë nuk janë të disponueshme për momentin.

Kur McLaren prezantoi agjendën Track25, zbuloi gjithashtu plane për të investuar në një sistem të baterisë me mbushje të shpejtë.

Gjithashtu pjesë e planit është një pasardhës i drejtpërdrejtë P1 dhe një rritje e prodhimit vjetor në 6.000 njësi.

Ndërsa McLaren po zhvillon një superveturë hibride, Ferrari arkitektonik nuk po humbet asnjëherë.

Në fund të këtij muaji, ekipi nga Maranello do të zbulojë një makinë të elektrizuar me rreth 1.000 kuaj fuqi. /kp/Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

Llojet e heshtjes ose kritika që mungon

në kategorine Auto

Nga: Primo Shllaku

Mbas krijimit të alfabetit në dhjetëvjetshin e parë të shek. XX ndryshoi nji mendësi themelore e kulturës shqiptare. Forma gojore e produktit letrar ia la vendin ngadalë formës së shkrueme. Pati në atë periudhë nji harlisje të shkrimit me format letrar dhe Gjergj Fishta i besdisun prej morisë së kandidatëve për letrarë, e shkreh ironinë e vet proverbiale kundër “shkrivanave që po na dalin kah nji për kaçubë”.

Stina e dytë e harlisjes së letrarëve fillon ndër ne mbas mbarimit të Luftës së Dytë Botnore. Fushata asgjasuese ndaj traditës intelektuale, përveç eleminimit fizik të individëve ma të inicuem, shpalli idenë e krijimit të shpejtë të nji intiligjencie prej hiçit, e cila duke qenë “e shëndoshë” do ta kryente ku e ku ma mirë punën e saj sesa ajo kryepremja që kishte ra në fatkeqësi të plotë.

Në fushën e letrave u thirrën individë pa asnji lidhje me letrat, pa asnji lidhje me artin e letërsisë, madje, për dispjek e poshtnim të inteligjencies së futun në eklips, u gjetën dhe iu ba vend individëve që për asgja nuk mund të kishin lidhje me këtë art. Dhe u dukën në arenën e artit të letrave shoferë e taksixhij, bujq e arsimtarë, mjekë dhe ushtarakë, sidomos ushtarakë para e mbas heqjes së gradave. Vërtetohej ksisoj se epoka e socializmit kishte shlirue energji të mëdha shoqnore, kishte zbulue talente atje ku as që priteshin dhe jeta artistike kishte implikue pjesën ma të madhe të shoqnisë edhe si konsum, por edhe si krijimtari. Kjo “pasuni” shkrivanësh që dikur kishin bezdisë Fishtën sqimatar e mbathkues, nëmos ishin ma të shumtë se kaçubat e vendit tonë, bimësisht të interesuem prej makies mesdhetare,t ë paktën ishin ma agresivë e ma sfidues, kampionë të krijimit e të mbrojtjes së nji letërsie kiç, katërcipërisht e tredhun në ndjesi e në ide. Fishta s’ishte gjallë asokohe për të thanë diçka për ketë racë të re “shkrivanësh” nula e mujsharë njiheri. Për ta do të fliste prej Zvicre dramaturgu i madh, Friedrich Dürrenmatt, tek drama e tij e mirënjoftun “Nji engjëll vjen në Babiloni”, ku lajmi i zbritjes së nji engjëlli prej qielli e ngacmoi kaq tepër qytetin e Babilonisë sa edhe nëpunësit e mykun të shtetit u naltuen shpirtnisht prej ksaj ngjarje, kapën penat në dorë, filluen të vjershëronin, shpesh pa mundë me mshefë hovet e tyne të ndezuna homoseksuale ndaj ktij djaloshi bukuran që kishte zbritë prej qielli.

Kurse sot, në kohën tonë, kjo gjendje ose paraqitet njilloj,ose harlisja ka avancue edhe ma tepër.Dikush, me hamendje, kishte hjedhë idenë se sot tek na ka ma shum shkrimtarë se lexues. Ky zhballancim kryekput irracional i fushës së letrave, ky anormalitet patjetër që e ka shkakun e vet te anormaliteti i zhvillimit tonë në harkun e historisë sonë të re.

Kjo mori e re shkrimtarësh që vazhdon të shfaqet ndër ne prej gati nji shekulli, ksaj radhe, mbas ramjes së diktaturës, mund të spjegohet edhe si reagim ndaj afazisë së imponueme gjatë diktaturës.

Por përherë e ma tepër po konsolidohet ideja e gjanë se nji nder shkaqet organikë të ktij mbipopullimi të limbit letrar tek na asht padyshim mungesa e kritikës dhe vonesa e ardhjes së saj.

Heshtja e moskuptimit

Me hapjen e Shqipnisë gjatë mbas ’90-ës u ça muri i naltë i digës së izolimit dhe vërsheu me fuqi rroposëse fryma e një letërsie europiane e jashtaeuropiane. Vonesa e inkasueme për shkak të represionit diktatorial si dhe radha objektive e stinëzimit letrar mbrenda fushës së letrave shqiptare, krijuen vështirësi të forta në lidhjen dhe ndërlidhjen mes epokave letrare. Por, ma e randësishmja, asht se etja dhe dispozitat e letërsisë sonë për t’u vu më nji hap me botën e rretheqarkut ishte motivi qëndror i gjenerimit të risive.

Dhe erdhën ndër ne zane e talente shpërthyese, ku krahas pamundësisë për t’u disimilue me modelet, produkti i tyne letrar shprehte pa asnjifarë dyshimi origjinalitet dhe autenticitet. Ky virtyt i munguem i letrave shqipe, pra origjinaliteti dhe autenticiteti, nuk mund të kishte shtatin e produktit të mirëfilltë të zhvillimit, për faktin dramatik se izolimi i diktaturës kishte traumatizue jo vetëm krijuesit por edhe horizontin e pritjes, ose, thanë ndryshe, lexuesin shqiptar që nuk kishte mundë të rritet ma shum se bukolik, melodramatik dhe amator i nji letërsie me theksim të njilloj patriotizmi nostalgues.

E keqja nuk asht se lexuesi mesatar shqiptar i mbas “90-ës nuk mund të futej në kodet e ksaj letërsie të re që formonte prag me nivelet e së maparshmes. Por te ky prag merrte në thue dhe pengohej jo vetëm mesatarja e lexuesve, por edhe nji pjesë nuk di se sa e madhe e letrarëve tashma të pjekun e me listë vllimesh në aktivin e tyne, pedagogët, kritikët dhe KRITIKËT, estetët dhe studiuesit. Pothuejse asnji prej tyne nuk përshëndeti ardhjen e ksaj prumje plot risi e morrnica, që u përvesh me rrëzue ligjet e letërsisë paraardhëse si dhe infiltrimet morale që kishin hy pa vend e grat mbrenda shkrimtarisë sonë. Me nji fjalë bota shqiptare ishte e papërgatitun për të pritë e për të asimilue këtë produkt organik të stinës historike që përjetonim. Ketë herë ajo u zu gafil dhe heshtja e saj e atëhershme dhe e sotme ndaj ktij produkti dhe ndaj ktyne autorëve dëshmonte në mënyrë të bujshme paaftësinë dhe mbetjen e saj mbrapa në rrjedhat letrare të bashkëkohësisë, si dhe indoktrinimin e tyne të ngurtë për të detektue vetëm nji lloj kantilene dhe monotonie. Pra, me nji fjalë të vetme, kta autorë dhe kta shkrime u linden e ranë në tokë në mënyrën ma të pahirshme, jashtë “maternitetit”, pa “mami”, varfanjakë e të ndritshëm si foshnja në grazhdin e Betlehemit. Establishmenti i kritikëve e letrarëve të selitun e të rritun në kohën e diktaturës heshti me shum dinjitet, sepse duhet shum dinjitet për të mshefë paaftësinë dhe zanien tande gafil. Dhe kjo ndodhi mbrenda të gjitha përmasave të decentes. Ata nuk mund të flisnin, sepse nuk dinin çfarë me thanë. E keqja asht se ata e shitën këtë heshtje për dinjitarizëm të nji kompetence eprore që, për arsye të seriozitetit dhe të integritetit profesional, e mbante të drejtën e rezervës. Prap më duhet të theksoj se zania gafil e dikujt përpara risisë, nuk përban mëkat për ata që e pësojnë befasimin. Deri ktu na jemi mbrenda normalitetit, ose, ma mirë me thanë, mbrenda anormalitetit të kërkuem e të dëshiruem prej të gjithë nesh në kohë kapërcejsh historikë. Dukunitë e reja, përpos se kanë zanë gafil kritikën dhe ndjeshmënitë artistike të të gjitha kohnave, por shpesh kanë zanë gafil edhe vetë autorët, kaq zadhanës të pavetdijshëm ishin ndaj përmasave të binomit të tyne refuzim-propozim estetik.

Ky qe edhe kontakti i parë me dëshprimin kulturor i aradhës së re të krijuesve në demokraci. Nëse diktatura nuk do t’i linte të lindeshin, demokracia postdiktatoriale nuk do t’i lênte me u rritë. Hapi ishte kolosal. Ata kishin dalë nga mosqenia në qenie dhe lufta tash e mbrapa do të bahej për eksiztencën.

Sidoqoftë kjo heshtje ishte e pafajshme, heshtje me burim mosditjen, pra, injorancën në kuptimin e saj të parmë. Rezerva e tyne ishte shkaku i mungesës së entuziazmit para sendit të ri e të shumpritun në letrat tona. Por kur ky qëndrim u zgjat, atëherë mbeteshin dy rrugë: ose të mbanin pozicionin tue injorue kto foshnje të ndritshme të bashkëkohësisë ma të nxehtë, ose të ngriheshin e të iknin e t’ua lenin përgjegjësinë të tjerëve që mund të ndërtonin nji raport ma ndërveprues. Por kjo nuk do të ndodhte sepse heshtja e moskuptimit do të zhvillohej tek …

Heshtja e mosnjoftjes

Tue pasë në dorë mjetet e establishmentit dhe tue qenë pjesë e tij qysh në kohën e diktaturës, na trashiguem nji elitë zyrtare kulturore me formim marksist-leninist, besnike ndaj parimesh dhe e trembun ndaj ndryshimesh. Pak a shum kto subjekte ndodhen ende sot në krye të ktyne punëve dhe, me përjashtim të veprës së rotacionit natyral të brezit, infiltrimet e të “rijve” (në moshë apo ide) janë krye me teknologji farmaceutike.

Përmbysja e madhe dhe proporcionale në lamin e kulturës sonë nuk ka ardhë ende. Ajo që ka ndodhë me politikën dhe ekonominë shqiptare, në kulturë sa ka futë vetëm majën e kambës. Dhe kjo jo se sferat e kulturës nuk janë homogjene me dy të sipërpërmendunat, por sepse në kulturë nuk kanë ndërhy dhe s’kanë se si ndërhyjnë ndërkombtarët. Në fushën e kulturës jemi vetëm, vetëm me veten tonë ma të mirë e ma të keqe, vetëm me veten tonë ma të vjetrueme e ma të njomë, vetëm me veten tonë që ka leverdi me e kthye fletën dhe me veten tonë që nuk ka leverdi me e kthye fletën. Po të pranonim këshillën e Nitsche-s që thonte se e vetmja fushë ku gjakderdhja asht e moralshme, asht fusha e mendimit (kupto:fusha e kritikës), ne nuk na mbetet tjetër veç, ma në fund, ta sjellim pluralizmin edhe në fushën e kulturës dhe rotacioni i brezave të ndodhë në nivel idesh dhe jo në atë biologjik. E di se asht shum delikate të trazohet kujtimi i të shuemit Dh.Xhuvani, por meqë nekrologjinë nuk ia shkruen njeriu vetes, asht rasti të hyjmë në mendësinë e vlerësimit të nji shkrimtari që ndrron jetë. U tha për të shuemin me shum pompë se ishte autori i 50 librave, a thue se po të flitej për të vetëm si autori i Tunelit, Xhuvanit do t’i ulej pahu dhe do t’i haheshin vlerat. Asht absolutisht e vërtetë se ai ka botue 50 libra, por asht po aq absolutisht e vërtetë se përveç romanit Tuneli, i cili qe nji sprovë e vetvetishme drejt nji realizmi ma agresiv dhe aspak nji dalje prej të ashtuquejtunit realizëm socialist, estetikisht autori asht në nji linjë me diktaturën dhe politikat e saj korrente të asaj kohe. Ky roman i ban nder të madh autorit përsa nënvizon të shëmtuemen si pjesë të jetës e jetën si prodhuese të së shëmtuemes. Ngjarjet e mavonshme me autorin në qendër i japin biografi librit dhe autorit që pagoi jo lirë nji variant të tijin estetik të së vërtetës. Por librat e mavonshëm si puna e Përsëri në këmbë që ishte nji variant i maskuem keq i Si u kalit çeliku nuk mund të quhet as propozim i ri estetik, as edhe nuk përban nji eveniment për CV-në krijuese të autorit.

Kultura pluraliste i shndrron sistemet e referencës nga sisteme të mbylluna në sisteme të hapuna, nga vlerësime epokale në vlerësime të gjithkohshme.Vetëm ajo sjell metrin e universales dhe e shtyn frikshëm vijën e horizontit aksiologjik dhe na që merremi me shkrime, e kemi përherë e ma të vështirë me lshue hije mbi ketë tokë.

Nuk kam as pikën ma të vogël të dyshimit se, të paktën në vjetët ’60, në lamin e letrave shqipe u angazhuen individë me aftësi e veti të çmueshme për letërsi, talente (këtë fjalë më duhet ta përdor për forcë të zakonit, sepse ajo nuk gjindet ma në asnji manual të estetikës) e potenciale që mund të mahnitnin me shtjellime e tirada rreth materies letrare. Por ata, për shkak të nji trolli të ngurtë kultural dhe të nji nomadësie të lodhshme kolektive që ruenin në kujtesën e tyne familjare, mezi ç’prisnin me hy në nji sistem, me i përkitë nji sistemi. Dhe sistemi ishte i gatshëm, i gatshëm me ofrue dhe i etshëm me lypë. Ktu lindi martesa e pafat e tyne me sistemin, e pafat se ishte e destinueme me zgjatë përfare, pa divorc, pa alternativë. Hymja në këtë sistem rezultoi shum shpejt si dorëzim i intimitetit, si dorëzim i identitetit të thellë e i individualitetit. Dhe ky dorëzim do të përkonte fatalisht me rininë e tyne, e marrë kjo si stinë optimale e krijimit dhe e realizimeve. Sistemi realizonte unitetin përmes përlyemjes së individit dhe përdhosjes së talentit si nji rrugë me sens unik, e pakthyeshme dhe e parikuperueshme.Vetëm kshtu mund të spjegohet vullkanizmi qaraman ose inversi i tij, qaramanizmi vullkanik i Frederik Reshpes, që kishte mbetë në mes të rrugës, as te hapi, as te hupi, as te bregu, as te deti, para nji pleqnie të zymtë dhe nji rinie të pajetueme, me nji grusht vjershash që ia kishin asgjasue zamanin e krijimtarisë për nji çeshtje pa substancë. Por ai të paktën e kuptoi këtë dhe poezitë e tij të fundit ishin nji përpjekje e dëshprueme për me rikuperue të pariparueshmen e, ashtu si te përralla shqiptare ku marsi i merrte hua prillit tri ditët kritike të ngurosjes së plakës, ai, Frederiku i shuem, i mori hua rinisë kohën e hjedhjes së nji klithme që për të ishte sprova e vetme për me shkrue ashtu siç ai mendonte se duhet të bante. Dhe kjo do të mbahet mend si klithmë e jo si poezi. Dhimbja për veten mbas aq kohe të injorimit të saj, nuk mund të kthehej ma në landë të poezisë, por rastësisht e fatmirësisht vetëm në tingëllim e prozodi të saj. Dhe mbyllej, kshtu, tragjedia personale e nji njeriu që e kishte shpërnjoftë veten, tue ndjekë nji hyll kallp. Ky zgjim në sekondën e fundit mund t’i vlejë Reshpes sa nji hymje në panteon.

Kta letrarë që përmenda ma sipër e për të cilët jam i sigurtë se ishin dhe mund të baheshin diçka tjetër, për arsye të atij formimi dhe të asaj kulture që përcakton zgjedhjet bazale të jetës dhe të karrierës, e kishin zgjedhë artin si shkallë për t’u faktorizue dhe dalë nga anonimati që u rezervonte origjina. Në kushtet e kritikës së mungueme, kta novicë nuk mund të seleksionoheshin në sitat e meritokracisë, por vetëm në lidhjet me qarqet ose pranëqarqet politike të kohës. Me siguri ata nuk e dinin se kushti i parë i artit ishte kapërcimi i vetvetes.Vetveten ata e kishin lëshue në favor të nji identiteti kolektiv që mbante elementë të anëtarit të partisë, njeriut të thjeshtë të panxanë të popullit ose edhe të qytetarit që nuk e eksitojnë të vërtetat që ai mund të zbulojë. Ata nuk e kishin zgjedhë artin ose, konkretisht, letërsinë si fat të vështirë. Po përmendi Ovidin që e ngrysi jetën në internim dhe kurr nuk u ndie hero, Gauguin-in që braktisi Parisin dhe shkoi e jetoi mes kasolleve prej balte në Taiti dhe s’u ndie kurr hero; Fishtën, frat françeskan, meshtar e vjershtar i kultit marian, që nuk do të ngurrojë me ju drejtue Zotit me fjalët lapidare “O Zot,a ndjeve/ trathtarët na lanë pa atdhe/e ti shkon e gjuen me rrfe/lisat n’per male kot. Mos ta harrojmë Migjenin që u shkri në dhimbjen e pafund të nji celibati të pashpresë e të nji refuzimi seksual, për t’u realizue tanësisht te vargjet e tij dy herë të lira. Dhe s’u ndie as hero, as dëshmor.

Askush nuk mund të kërkojë prej askujt heroin, dëshmorin, trimin. Por njeriun mund ta kërkojmë simbas traditës greke me Diogjenin që kërkonte me llampë njeriun nëpër rrugët e qytetit ditën për diell. Por ajo që kërkojnë artistët asht ma fort njerëzorja se njeriu. E kur ajo që kërkojmë me artin nuk asht njerëzorja, por fabrikimi i nji situate me njerëz simbas nji ideje a priori, ky art nuk mbrrin me u ba humanizëm. Në këtë hendek bie dhe thyen qafën pa asnji shans shpëtimi falanga e pamatë e produktit letrar të letërsisë funksionale e bashkë me të të gjithë ata që nuk kishin pasë rast me hetue thellë qenies së tyne substancën hyjnore të vetvetes. Ata e kishin çue jetën gabim, kishin jetue gabim, kishin çue dam zamanin e hovit optimal të jetës krijimtare. Sot ata ndodhen të mbërthyem në danat e nji problemi të kulluet ekzistencial, mbrenda llojit të tyne të dëshprimit kulturor, në të cilin asnjeni nuk mund ta blejë të kaluemen, jo si diçka që i akuzon, por për të ba nji zgjedhje tjetër lidhë me artin e tyne.

Ky mund të jetë edhe shkaku që shkrimtarë të prononcuem dhe të ekspozuem si skuadra zyrtare e një letërsie zyrtare kanë pasë dhe kanë nji qëndrim shum kompakt gjatë gjithë kohës së mbasramjes së regjimit. Shkaku i ksaj kompaktësie nuk asht e nuk mund të jetë solidariteti trejdunionist i degës, por dhimbja e madhe para dëshprimit kur shef se ke humbë mundin. Latinët kanë pasë nji shprehje tipike për të shprehë kulmin e dhimbjes: operam et oleum perdidi (humba veprën dhe vojin).

Sa do të kisha pasë dëshirë që letrarët shqiptarë të njifnin e përshëndetnin njeni tjetrit mbas ramjes së regjimit dhe mes tyne të kthehej kolegjialiteti i vërtetë që buron nga fakti i qenies bashkëkohës. Sa mirë do të ishte që Kadareja, psh,të përshndeste ardhjen e Martin Camajt në shtëpinë e vet mbaj nji black-out-i 30-vjeçar. Në masë të madhe kjo njoftje nuk erdhi. Kadareja do të përgjigjej thatë e shkurt se “nuk do të thotë ndonjë gjë që nuk e kam përshëndetur Martin Camajn. S’jam i detyruar pa tjetër që ta përshëndes.”

Të gjitha kto janë të vërteta dhe ma se të vërteta. Askush nuk asht i detyruem të përshëndesë kolegun e vet, edhe atëherë kur ai vjen prej hijes dhe del prej zonash gri me shkëlqimin e fenomenit dhe me bumin e së panjoftunës që të çudit. Kam shum frikë se ky ceremonial njerëzor nuk mund të ndodhte, aq ma pak prej anës së shkrimtarëve zyrtarë, sepse shkrimtarët kishin nji hall të madh. Kishin humbë veprën edhe vojin. E kjo s’ishte pak. Kjo ishte nji tragjedi e vërtetë. Të humbësh mundin e jetës. Atëherë a mund të rishkruhej edhe njiherë ajo vepër, të tërhiqej si me magji prej bibliotekave të publikut dhe të shkruhej ndryshe? E pamundun. E si të shkruhej? Ku të gjendej energjia për ta rishkrue nji libër që ishte i nisun gabim, i zhvilluem gabim e i mbyllun gabim. Atëherë duhej gjetë nji ekspedient tjetër, nji ekspedient i mundshëm dhe i realizueshëm: reinterpretimi i veprave dhe mballosja e tyne me përmbajtje të reja e me kinse aluzione që shpesh në gojën e tyne tingëllojnë deri qesharake.

Nëse nuk ndjehemi aspak përgjegjës për mënyrën sesi e çuan dam rininë e tyne, mundin e tyne krijues, andrrat për të qenë të parët përmes krijimit të nji letërsie me vlera mbetëse, talentin e përkushtimin e tyne ndaj letërsisë. Por përkulemi me interes mbi dhimbjen e tyne të pangushllueshme. Sa me dobi do të ishte që ta pranonin këtë, të shkruenin për të e të kishim nji dëshmi në vetë të parë të ksaj drame që do t’u siguronte me siguri nji herë të vetme kapërcimin e vetvetes. Nuk do të uroja që dikush të jetonte pjesën tjetër të jetës së vet në morgun e veprave të veta të vdekuna. Nuk do t’i uroja askujt që t’i vdisnin veprat para se të vdiste ai vetë.

Për nji ligj universal e të lashtë sa vetë njeriu, të vdekunit nuk mbahen në shtëpi, por duhen vorrosë. Mjerisht në lamin e letrave shqipe sot ka shum gërmadha dhe shum drita të ndezuna mbi kto gërmadha jo aq për t’i ndriçue si të tilla, por për t’u dhanë sadopak nji jetëzgjatje për shkak të funksionit sublim të dritës.

E kshtu, pra, kemi humbë çdo shpresë se mund të mendohet që kta kolegë, bij e baballarë të letrave, që kanë kaq tepër halle mbi kokë, që e kanë kaq të idhtë qiellzën qysh prej çastit të ndërgjegjësimit të tyne për humbjen e juveniljes, t’u qasen ktyne krijimeve të reja e të gëzohen për to e të kënaqen me to. Ato janë kthye në makina që të bombardojnë me heshtje, me heshtjen e zisë së tyne, me heshtjen e marazit që, dikur, kishin ba nji zgjedhje të gabueme dhe e kishin jetue gabim jetën e tyne krijimtare, se kishin vrapue mbas sirenash dhe u kishin sjellë shpinën muzave e kshtu me radhë…Nji requiem për ta.Heshtja e tyne asht krejt e pafaj…

Heshtja e mospëlqimit

Kam sigurinë se në tanë këtë mori intelektualësh që lexojnë, përkthejnë, komentojnë janë disa që e kuptojnë produktin e ri të kohës së re. Ata që erdhën pa pyetë njeri, pa lejën e askujt deri në qendrën e ndjeshmënisë bashkëkohore, që sollën modestisht ofertën e tyne të sinqertë me shijen dhe aromën e kohës, por edhe të kohnave, ndihen pa kohë, pa tokë nën kambë, pa miq e shokë, pa mecenat, paguejnë me të hollat e tyne botimet, askush s’i thrret, bajnë ca festa të vogla me pak njerëz e kurr nuk bahen dhjetë. Recitojnë, lexojnë dhe zhyten në biseda të pafund a thue se, pikërisht kur bisedojnë gjatë, koha ndalon dhe ata kanë mundësi edhe me gabue.

Ka gjithmonë në fushën e artit nji arsye të mirë për mos me dashtë nji vepër ose nji autor. Dhe kjo arsye e mirë asht thjesht se ai libër ose autor nuk na pëlqen. Në art pëlqimi konstituohet si ma e forta arsye e botës. Dhe na themi: ky autor, sado i famshëm, sado i njoftun, sado çmime të ketë marrë, nuk më pëlqen. Dhe preferojmë ta kalojmë nën heshtje. Kjo asht nji heshtje diskrete, delikate, nji pozicion xhentil ku heshtja rivendikon sinoniminë me respektin formal njerëzor.Të ardhunit e rij në fushën e artit duhet të bajnë llogaritë e tyne edhe me këtë lloj heshtje, e cila nuk asht as fajtore, as e pafajshme. Ajo buron prej mospëlqimit, prej mungesës së shfaqjes së harmonikave mes subjektit lexues dhe realiteteve estetike të veprës. Kjo kategori njerëzish, pra ajo që nuk përfshihet estetikisht në kontakt me nji vepër, shpesh herë asht dhunue prej insistimit për të pranue disa vlera letrare atje ku ato për dikë kanë qenë të pandieshme deri në inekzistente. Opinionet letrare, të krijueme gjatë diktaturës dhe që kanë vazhdue gati të paprekuna në epigonizëm dhe argumentologji deri në ditët e sotme, janë përpjekë t’u imponohen lexuesve të të gjithë kalibrave përmes argumentash jo aq fort analitikë, sesa promovimit me metoda reklame dhe tifozllëku. Shpesh thuhet se nji autor asht i mirë, sepse ai botohet jashtë dhe çmohet atje. Kjo asht puro reklamë, reklamë e hjedhun mbi nji lexues të prezumuem si ksenoman. Ku asht analiza? Ku asht varianti analitik i nji kritiku mbi at libër? A jemi na kaq foshnjorë sa nuk mund të shofim sendet tona, pa na i pasë vu ma parë syzet mrekullbamëse të të huejve? Kto pyetje duen përgjigje dhe janë shum serioze. Ato nuk mund të kënaqen vetëm me nji “po” ose nji “jo”.

Të gjitha kta realitete që burimin e kanë te mungesa e kritikës, kanë ndihmue të krijohet nji klasifikim piramidal në fushë të letërsisë. Piramidaliteti hierarkik në arte ka edhe nji shkak tjetër serioz, efekti i të cilit nuk asht shue ende. Fryma hegjemoniste dhe hierarkitë marramendësisht vertikale të aparatit shtetnor e politik të diktaturës kanë riprodhue deri diku veten edhe në klasifikimet hierarkike të botës së shkrimtarëve. Ja dhe nji arsye ma tepër për ta sjellë pluralizmin në fushën e kulturës. Konceptimi i hierarkive në formë piramidale asht autokratik dhe teokratik, nuk mban parasysh dhe paralizon mundësinë e lëvizjes, respekton vetëm autoritetin, beson në teoritë mbi fundin e historisë. Piramidaliteti përjashton marrdhanien njerëzore mes krijuesve, dekurajon filizat dhe sythat e majës, paralizon e ngadalëson zhvillimet, krijon rrumpallë e konfuzion në fushën e prodhimit artistik, shkapërderdh vemendjen dhe i shërben kalcifikimit dhe sklerotizimit të establishmentit kulturor.

Skema e re dhe konfiguracioni i ri i klasifikimeve, i mbështetun edhe zyrtarisht, duhet të ishte skema e “pyllit letrar”, ku secili autor ka trollin e vet ku rri në kambë, ka hapsinën e vet të frymëmarrjes dhe volumin e vet të qenies. Simbas ksaj skeme ka vend për të gjithë, edhe për lisa, edhe për shkurre, edhe për “bimë të nënpyllit”. Të gjitha kta mbështeten dhe nisen prej të njajtit terren, që asht tabani i kulturës kombtare dhe simbas aftësive realizojnë volumin dhe naltësinë e tyne individuale. Por secili mbin mbi tokën e vet dhe pesha ose mungesa e peshës së tij nuk randon mbi kokën, kohën a jetën e nji tjetri. Krijuesit kanë nevojë për vemendje e kujdes, inkurajim e kritikë të fortë, deri në asgjasuese. Artistat tanë deri tash janë rritë jo përmes luftës për ekzistencë mbrenda llojit të vet, por si benjaminë politikë e si muza shtetnore, me të gjitha të këqijat e të mirat që rezultoi se ka kjo praktikë.

Kritika në art e në letërsi simulon intelektualisht luftën për ekzistencë mbrenda llojit. Në natyrë qeniet pa rival destinohen me u ba përbindsha, kurse në shoqni diktatorë. Kritika në nji farë mënyre realizon dhe dozon rivalitetin në jetën kulturore. Mungesa e kritikës kultivon skemat piramidale të hierarkisë ku kambët e të sipërmit shtypin kokën e ma të ultit, ku peshën e kulmit e mban dhe e paguen radha e bazës. Na jemi ilustrim klasik i ksaj të vërtete.

Shkrimtarët kandidatë për afirmim duhet ta kërkojnë kritikën dhe, kur ajo të vijë, duhet ta durojnë kritikën. Ata duhet të jenë të përgatitun edhe për kritika dashakeqëse, edhe për mllefe, edhe për kritika mohuese, edhe për kritika jokompetente. Gjithçka duhet të dalë sheshit e të ndezet debati. Sendet nuk duhet të kalojnë ma në heshtje. Heshtja asht edhe flori, por asht edhe vdekje. Dy llojet e para që u spjeguen ma sipër, simulonin vdekjen dhe moslëvizjen.

Le të hŷjmë pak në analizën e së drejtës për kritikë

Shkrimi yt, i dashun shkrimtar, asht i yti derisa ti nuk e jep për botim dhe ai nuk faqoset e bahet nji send me fletë e shkronja shtypi që quhet libër. Kur ti e nxjerr nga vetja dhe e blaton te vemendja ime dhe, për ma tepër, kur nuk ke pasë rastin të ma dhurosh, por unë e blej me paret e mia të dashuna e shtrejta, ky libër me gjithë ç’ka mbrendë asht edhe imi, fort i imi. Unë ulem ta lexoj gjithnji me shpresën se ti do të më çosh drejt botësh fantastike e unë do të lundroj pak me fantazinë time e shum me fantazinë tande drejt realitetesh magjike që më gllabrojnë. Në qoftë se kjo ndodh, unë kam me të lexue edhe nji herë tjetër e kam me të rekomandue edhe ndër të tjerë, sepse ti e ke fitue betejën e reklamës, si edhe atë të rileximit. Por, po nuk më pëlqeve, pse duhet me ta mbajtë zinë, pse duhet të turpnohem unë që je ti që më ke prishë shijet dhe ma ke vjedhë pa bereqet kohën time. Këtë libër të keq unë mund ta var ku të due dhe mund ta gris fletësh për çfarëdo qëllimi që të më vijë për mbarë. Këtë libër e kam ble dhe asht malli im, asht prona ime. Ti nuk je imi e me ty nuk kam punë. Po të dija me shkrue, mund të rreshtoja kundër teje fjalë të idhta ose djegëse që ti të mos guxosh ma me prekë penë me dorë.

Dhe kshtu mund të fillojë kritika, të dalë nji ose disa të krisun që, tue pasë qejf me ndejë për kafe me ne, nuk do të kenë qejf me durue neverinë ose digustin që i shkaktojnë librat tanë. Mediokriteti e urren kritikën. Ai lakmon lëmashkun e gjolit dhe dremitjen nën çfarëdolloj dielli. Shkrimtarët e mirë të përgatiten me përballue edhe kritikën nihiliste, sepse heshtja asht mosqenie e nuk përballohet.

Tue perifrazue nji lutje të krishtenë që thotë “ardhtë mbretnia jote, u baftë vullneti yt”, po i lutemi kritikës që të vijë mbretnia e saj dhe njimend u baftë vullneti i saj.

Burimi: https://telegrafi.com/    

BMW 8 Series kapet me shumë pak shtresa kamuflazhi (Foto)

në kategorine Auto

Rivali i Porsche Panamera, duket se ka gjithçka gati

Deri më tani, BMW 8 Series e kemi parë teksa tesohej me shtresa të rënda kamuflazhi, ndërsa kjo është mundësia më e mirë, që të shihet eksterieri i modelit, me të cilin do rivalizojë me Porsche Panamera, transmeton Telegrafi.

Tavani i është zgjatur shumë, për t’i mundësuar vendosjen e dy dyerve më shumë. Në përgjithësi, trupin e ka të ngjashmë me modelin aktual, vetëm se ndryshon grilli dhe dritat.

Sa i përket opsionit të motorit, do të ketë me 523 deri me 500 kuaj fuqi, që do t’i dërgojnë në gjashtë shpejtësi automatike.

Brenda BMW 8 Series, do të jetë një system i avancuar i teknologjisë, përfshirë edhe një ekran me 10.25 inç.

Kjo makinë që pritet të jetë shumë e pëlqyeshme në treg, do të prezantohet zyrtarisht në fund të muajit që vjen. /Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

Volkswagen lanson një makinë të ngjashme me Atlas (Foto)

në kategorine Auto

Këtë model, VW do ta dërgojë vetëm në tregun e Shteteve të Bashkuara

Afro një vit më parë, drejtuesi i përgjitshëm i Volkswagen, Horbert Diess ka bërë të ditur se në tregun e Shteteve të Bashkuara, do të lansohet një makinë e re, e ngjashme me Atlas dhe pritet të ketë suksesin e njëjtë, transmeton Telegrafi.

Makina që është më e vogël se Atlasi me shtatë ulëse, do të ndërtohet në punëtorinë në Meksikë, prej nga edhe do të lansohet.

Nëpërmjet këtij modeli, kompania gjerman planifikon të rivalizojë me Jeep Renegade dhe Honda HR-V, që janë shumë të popullarizuara në treg.

Megjithëse është bërë e dituar ngjashmëria me modelin që do të ketë, Volkswagen nuk ka dhënë ndonjë hollësi lidhur me këtë konfirmim.

Makina do të quhet Tarek, e ngjashme me Tharu që është emëruar për tregun kinez. /Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

McLaren 720S do të bëhet edhe më i shpejtë (Foto)

në kategorine Auto

Sikur modeli i tanishëm, të mos jetë aq i shpejtë dhe i fuqishëm

Mund të tingëllojë mjaft e çuditshme, por përmes Track25 do t’i bëjë makinat nga McLaren edhe më të shpejta, transmeton Telegrafi. Pjesë e këtij plani, është që deri më 2025 të lansohen 18 modele të reja, përfshirë edhe pasardhësin e P1.

Derisa 720S që prodhon 710 kuaj fuqi, shpejtësin prej zero deri në 100 kilometra n orë e zë për 2.8 sekonsa, konsiderohet se është mjaft i shpejtë dhe nuk ka nevojë të punohet në këtë drejtim.

Por, McLaren duket se nuk është i kënauqr dhe në mesin e 18 modele të reja, do ta bëjë këtë makinë hibride të elektrikuar, që arrin shpejtësi edhe më të lartë. Reporterët që merren me makina të reja, e kanë parë McLaren 720S që testohej në pistë, me shtresa të mëdha kamuflazhi.

Në eksterier janë parë mbishkrimet se është hibrid, megjithëse nuk është dëgjuar edhe zhurma që tëgon se ka shpejtësi më të madhe.

Me kapacitetet shtesë, pritet që ky McLaren 720S të prodhojë 720 kuaj fuqi, ndërsa të jetë shumë më i shpejtë dhe i fokusuar për pista garish. /Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

Bentley tregon detajet e enterierit luksoz të Flying Spur (Video)

në kategorine Auto

Makina luksoze e ka brendinë, të mbuluar nga lëkura e përpunuar

Vetëm 257 njësi të Flying Spur janë blerë kur është lansuar në vitin 2017, mirëpo verzioni i ri që lansohet së shpejti, pritet të jetë shumë më i kërkuar, transmeton Telegrafi. Kjo pasi Bentli po kujdeset që ky sedan, të ketë të gjitha përfundimet e kryera në mënyrën më të mirë të mundshme.

Deri më tani, këtë makinë e kemi parë teksa testohej në rrugë, ndërsa kompania britanike e ka lansuar edhe një siluetë që tregon si duket nga jashtë.

Tani që duket se është afruar kohë e lansimit, janë treguar edhe detajet e enterierit luksoz të Flying Spur, që duket se do të ketë hapësirë mjaftë të madhe. Në pamjet e shpërndara, shfaqet pjesa anësore e derës, që ka lëkurë të përpunuar me sipërfaqe tre dimensionale.

Zyrtarë nga Bentley, nuk kanë treguar se sa do të kushtojë Flying Spur që do të jetë një rival i fuqishëm për Roll-Royce. /Telegrafi/

Burimi: https://telegrafi.com/    

Opsioni luksoz i Rrolls-Royce për shampanjë dhe kaviar, që kushton 44 mijë funte (Foto)

në kategorine Auto

Ka rregulla shumë të ashpra në lidhje me vozitjen dhe konsumin e alkoolit, megjithatë Rrolls-Royce ofron që të bëhen bashkë këto të dyja, për një koktej shumë të hollë.

Së bashku me veturën luksoze, vjen edhe kutia ku qëndron shishja e shampanjës, si dhe gotat nga kristali, transmeton Telegrafi.

Brenda ndodhen edhe enët metalike, ku mund të qëndrojnë ushqimet pa u ftohur, si dhe një enë speciale në të cilën do të shërbehet kaviar.

Shtesa opsionale, që është shumë e sofistikuar dhe e këndshme, kushton 44 mijë funte, ndërsa ka të përfshirë edhe dy lugë nga perlat.

Ky opsion luksoz i Rrolls-Royce, është shumë i shtrenjtë, por kjo nuk do ishte problem për të pasurit, që mund të ndajnë rreth një million për ta blerë këtë veturë. /Telegrafi/

Pamjet e para të BMW M8 të serisë ‘Competition’

në kategorine Auto/Teknologji

14:01 | 7 Maj 2019

Pothuajse 5 muaj pas konfirmimit, BMW M8 i serisë ‘Competition’ shfaqë përsëri fytyrën.

Imazhet e fundit të modelit janë shfaqur në disa forume dhe në Instagram, duke treguar M8 Competition në ngjyrë të kuqe, transmeton lajmi.net.

BMW M po planifikon gjithashtu edhe një model Coupe të ardhshëm, i cili e çon aspektin sportiv të ‘M8’-shit standard në një nivel të ri.

BMW M8 Competitive supozohet se do jetë në gjendje të prodhojë edhe më shumë se 650 kuaj fuqi.

Vetura në fjalë do kapë shpejtësinë prej 100 km në orë për 3.3 sekonda. /Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net

Zbulohet përfundimisht data e lansimit të Golf-it të ri të Volkswagen

në kategorine Auto/Teknologji

8:23 | 7 Maj 2019

Për shkak të problemeve softuerike, Volkswagen ka njoftuar se dalja në treg e serisë së re të modelit ‘Golf’ do jetë vitin e ardhshëm.

Megjithatë, kompania gjermane ka njoftuar se prezantimi i modelit do bëhet përgjatë këtij viti, transmeton lajmi.net.

Disa burime të përafërta me Automotive News kanë njoftuar se modeli i apostrofuar do prezantohet përgjatë një eventi të makinave që do mbahet në muajin tetor.

Gjer më tani, modeli i ri është parë duke u testuar rrugëve të Gjermanisë, të cilës i janë realizuar edhe fotografi. /Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net

Samsung kryeson tregun, Apple bie në vend të tretë

në kategorine Auto/Teknologji

17:34 | 4 Maj 2019

“Apple” nuk është më prodhuesi numër dy i “smartphone”-ve në botë.

Renditja e 5 të mëdhenjve të globit sa i takon telefonëve “të zgjuar” ka ndryshuar dhe vendin e gjigantit amerikan të teknologjisë e ka zënë tani “Huawei” kinez.

Ai është pozicionuar i dyti në renditje, në një kohë kur “Apple” ka parë t’i lëkunden pozitat dhe aksionet në treg.

Me një total prej 71.5 milionë njësi “smartphone”-sh të shpërndarë në mbarë globin, gjatë tremujorit të parë të vitit 2019, “Samsung”-u vazhdon të mbetet në krye të listës. “Xiaomi” ndërkohë ka mbërthyer pozicionin e katërt, me 31 milionë “smartphone”, ndërsa prodhuesi i pestë më i madh, “Oppo” është po nga Kina.

“Oppo” ka vazhduar shtrirjen sidomos në tregjet e Lindjes së Mesme dhe Afrikës. Shitjet e “iPhone”-ve të “Apple” pësuan gjatë 3 muajve të parë deri në fund të marsit, rënien më të thellë të regjistruar ndonjëherë, megjithëse tani po shfaqen shenja stabilizimi.

Kompania e fuqishme e teknologjisë “Apple” pohoi se të ardhurat nga “iPhone”-t u ulën me 17% në 31 miliardë dollarë.

Burimi: http://lajmi.net

“Udhëtimi i Kadri Veselit ne Hagë : Një rrenë speciale”

në kategorine Auto/Teknologji

17:53 | 3 Maj 2019

Pasdite mediat kanë raportuar se kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka udhëtuar për në Hagë për t’u intervistuar nga prokurorët e Gjykatës Speciale.

Ky lajm është demantuar nga anëtarët e kabinetit të Veselit. Këshilltari i Veselit, Blerim Latifi ka thënë se lajmi i publikuar se Veseli ka udhëtuar për në Hagë është “rrenë speciale”.

“Udhëtimi i Kadri Veselit ne Hagë : Një rrenë speciale, për gjykatën speciale, për llogari të luftës speciale! MARRE”, ka shkruar Latifi në rrjetin social facebook. /Lajmi.net/

Burimi: http://lajmi.net

Përplasje mes policisë dhe banorëve serbë në Shtërpcë, disa të lënduar

në kategorine Auto/Teknologji

13:37 | 3 Maj 2019

Foto nga : lajmi.net

Përplasje mes Policisë së Kosovës dhe banorëve serbë ka pasur sot në Shtërpcë.

Protesta që sipas mediave serbe  është bërë për mbrojtjen e maleve të Sharrit dhe shkatërrimit të tyre nga eskavatorët ka eskaluar pas përdorimit të dhunës së Policisë së Kosovës, shkruan lajmi.net.

Sipas këtyre raportimeve, Policia e Kosovës përveq gazit lotjellës ka përdorur edhe dhunë fizike, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar 20 persona.

Mirëpo kështu nuk po thonë nga Policia e Kosovoës.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi ka thënë për lajmi.net se Policia kë ndërhyrë vetëm pasi që këta banorë e kanë bllokuar rrugën.

Sipas tij, për shprëndarjen e tyre është përdorur vetëm gazi lotsjellës dhe në asnjë moment dhuna fizike siç pretendohet nga pala serbe.

Nga ana tjetër, ai po ashtu ka bërë të ditur se pas hedhjes së gazit lotjellës, protesta ka përfunduar dhe gjendja tashmë është e qetë pas zhbllokimit të rrugës.

Protesta, sipas raportimeve është zhvilluar kundër ndërtimit të një mini Hidrocentrali në këtë pjesë. /Lajmi.net/

Foto: RTS

Burimi: http://lajmi.net

Mercedes-Maybach i ri kapet duke u testuar në rrugë

në kategorine Auto/Teknologji

Makina SUV bie në sy për madhësinë, në krahasim me makinat tjera

Kompania gjermane Mercedes, sapo e ka prezantuar modelin GLS SUV që do të rivalizojë me BMW X7, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë me 483 kuaj fuqi, nuk është e vetmja e këtij lloji, pasi së shpejti mund ta shohim edhe një SUV tjetër gjigant, që duket se është gati për prodhim.

Reporterët që merren me makinat e reja, e kanë kapur një Mercedes-Maybah GLS 63 që testohej në rrugë, në trafik të hapur.

Megjithëse ma shtresa më mëdha kamuflashi, vërehet madhësia që ka dhe e dallonte mes makinave të zakonshme. Për dallim prej modelit aktual, mund t’i vërehet vetëm grilli i ri.

Deri më tani, dihet se ky Mercedes-Maybach GLS 63 do t’i ketë 600 kuaj fuqi, ndërsa nuk dihet se kur mund të lansohet.

Burimi: MEDIAL.mk

Nesër në Sallën e Panaireve hapet “Prishtina International Autoshow”

në kategorine Auto/Teknologji

Nesër, në Sallën e Panaireve në Shkabaj, bëhet hapja zyrtare e Panairit të automjeteve “Prishtina International Autoshow”, duke filluar të Enjtën nga ora 15:00, e që do të zgjasë katër ditë radhazi deri më datë 5 Maj.

Ky Panair organizohet nga Shoqata e Importuesëve të Autorizuar të Automjeteve të Reja (SHIAR) në bashkëpunim me kompaninë e specializuar për organizim të evenimenteve “MODUS”.

Në ceremoninë e hapjes së këtij Panairi pritet të marrin pjesë  edhe personalitete  nga institucionet e Kosovës:  Ministri i Zhvillimit Ekonomik, z. Valdrin Lluka,  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala dhe Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ndërkaq organizatorët e këtij panairi paralajmërojnë se do të ketë befasi të ndryshme për të gjithë vizitorët dhe se organizimi është madhështor . Në edicionin e dytë të panairt, i cili është më ndryshe se të gjitha panairet e mbajtur në Kosovë, do të prezantohen 23 brende të automjeteve me modelet e tyre më të reja, modele nga fjala e fundit e teknologjisëdhe inovacionit nga industria e automjeteve botërore.

Të pranishëm në këtë panair do të jenë brendet: Audi, BMW, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Jaguar, Jeep, Kia , Lexus, Land Rover, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Porche, Renault, Skoda, Suzuki, Seat,  , Toyota, dhe Volkswagen.

Përveq Automjeteve që do të zënë pjesën kryesore të hapësirës prej mbi 2,000 m2, do të jenë prezente edhe kompani të tjera të cilat kanë lidhje me industrinë e automobilizmit si banka e institucione financiare, kompani të paisjeve, vajrave dhe aksesorë për automjete por nuk do të mungojë as aspekti argëtues si muzikë, pije dhe ushqime të ndryshme.

Në panair do të jetë edhe këndi i lojërave në mënyrë që ky eveniment të jetë gjithëpërfshirës dhe të ofrojë argëtim për të gjithë familjen.

Hyrja në panair do të jetë falas!. Përveç kësaj edhe transporti për në panair do të jetë falas, ku nisja bëhet nga Newborn për në Shkabaj dhe anasjelltas çdo orë nga ora 10:00 deri në ora 20:00.

Ky panair mbështetet edhe nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë. /Lajmi.net/

Burimi: MEDIAL.mk

Publikohen fotografitë e para të enterierit të ‘BMW i4’

në kategorine Auto/Teknologji

Pasi kaloi pengesat e borës përgjatë dimrit, një prototip i modelit ‘i4’ nga radhët e kompanisë BMW është parë duke u endur rrugëve të Mynihut.

Megjithatë, disa paparaci kanë arritur të sigurojnë disa fotografi të modelit të ri të BMW-së, i cili po konsiderohet si rivali kryesor i ‘Tesla Model 3’, transmeton lajmi.net.

Kësaj radhe, ata mundësuar pamje brenda veturës.

Brenda veturës, ngjashmëritë vazhdojnë, pasi enterieri duket shumë si BMW moderne, duke adoptuar një ekran të montuar lartë për sistemin iDrive, një grup të gjerë të instrumenteve digjitale dhe një timon me pamje të ngjashme me Gran Coupe 4.

Prodhimi i veturës do fillojë që nga viti 2021, ndonëse kompania nuk ka ndarë ndonjë detaj në lidhje me çmimin. /Lajmi.net/

Burimi: MEDIAL.mk

Makina e Enver Hoxhës, kapte 120 km në orë

në kategorine Auto/Teknologji

Në vitet e shkëlqimit historik do ishte ëndërr t’i qëndronim pranë këtij prototipi të “Skodes”, ndërsa sot ajo gjendet mes makinash të viteve të fundit në një autoservis të Lezhës, si dëshmi kohës së pakthyeshme.

Modeli unik, për të cilin thuhet se ka vetëm 100 ekzemplare ne bote, rastësisht ka rënë në duar të dy vëllezërve që kanë pasur një lidhje nga xhaxhai me ish-diktatorin Hoxha, transmeton tch.

Xhamat e trashë janë me shenja plumbash, si për të testuar sa mund të përballonte. Edhe pse kanë kaluar shumë vite, motori është ende në gjendje pune, ndërsa shpejtësia maksimale që mund të arrinte ka qenë 120 km.

Modeli që mban numrin e serisë 5337 është prodhuar në Çekosllovaki në vitet 50-52…ka një gjatësi rreth 6 metra, me peshë të konsiderueshme dhe ishte e personalizuar deri në detajet më të imta.

Kabina duket në gjendje të mirë, ndërsa ka nevojë vetëm për bojë e ndërrim xhamash. Pronarët aktualë së shpeti mendojnë ta riparojnë, për ta kthyer në gjendje pune, si dëshmi e kohës.

 

Burimi: MEDIAL.mk

Nuk i dhimbset fare: E shkatërron me çekan veturën 2-milionë euroshe

në kategorine Auto/Teknologji

Koenigsegg nuk është si shumica e veturave.

Kompania në fjalë, me origjinë suedeze, është ende subjekt i standardeve rigoroze të sigurisë në të gjithë botën.

Në fakt, kushdo kompani që dëshiron të shesë vetura në shtete të zhvilluara, prodhimi duhet t’i nënshtrohet dhe të kalojë kërkesat e testimit të sigurisë të atij vendi, transmeton lajmi.net.

Punonjësit në Apex One e nënshtruan në testim një veturë 2-milionëshe nga kjo kompani.

Testimi përfshinte goditjet me çekan, mes objekteve të tjera në të mirë të sigurisë së veturës.

Ndiqeni videon për ta parë momentin “torturues”. /Lajmi.net/

Burimi: MEDIAL.mk

Chevrolet Corvette ZR1 modifikohet për të prodhuar 1,200 kuaj fuqi

në kategorine Auto/Teknologji

Kur nuk mjafton fuqi enorme, që e ka kjo makinë.

Të gjithë ata që e kanë një makinë të fuqishme dhe duan ta kenë edhe më të fuqishme, atëherë Hennessey Performance është adresa e duhur

Deri më tani, kjo kompania është bërë e njohur për modifikimet e shumta, si rasti i rritjes që i ka bërë një Chevrolet Corvette, prej 775 kuaj fuqi, në 1,000 njësi të përgjithshme. Në këtë formë, kjo makinë mund të arrijë shpejtësinë prej zero deri në 100 kilometra në orë, për 2.3 sekonda.

Ky ndryshim i përket të kaluarës, meqë modifikimi që ka bërë në një Corvette ZR1. Kjo makinë që prodhonte 1,000 kuaj fuqi, tani është modifikuar që të nxjerrë 1,200 njësi, nga motori me 6.2 litra.

Në këtë Chevrolet Corvette ZR1, është ndryshuar sistemi i punës nën kapak, si dhe i është rritur aerodinamika në masë të madhe.

Burimi: MEDIAL.mk

Aksidentet më të çmendura të veturave luksoze ndonjëherë

në kategorine Auto/Teknologji

Gjatë tërë këtyre viteve, në rrjetet sociale janë shpërfaqur fotografi të aksidenteve të rralla.

Në aksidentet e përzgjedhura të mëposhtme nga CarBuzz, nuk ka pasur ndonjë të lënduar apo të vdekur si rezultat, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, dëmet materiale kanë qenë të mëdha. Ndiqini ato më poshtë:

Ferrari +11: Kushton mbi 1 milionë euro

Fotografitë e shkëputura nga pamjet e një aksidenti në Japoni shpërfaqin dëmin e madh të bërë ndaj një Porsche-je, një ferrari dhe një Lamborghini.

Toyota GT2000: Kushton 1 milionë euro

Rënia nga shkëmbinjtë në një qytet të Japonisë e solil në këtë gjendje këtë Toyota.

Ferrari Enzo: 1,300,000 euro

 

Bugatti Veyron: 1,600,000 euro

/Lajmi.net/

 

Burimi: MEDIAL.mk

Tesla humb 702 milionë dollarë derisa shitjet bien përtokë

në kategorine Auto/Teknologji

Tesla ka shënuar humbje të mëdha në tre muajt e parë të vitit 2019.

Tesla humbi 702 milionë dollarë në tremujorin e parë. Tesla shiti 31 për qind më pak automjete Q1 në 2019 në krahasim me përbindëshin Q4 2018.

Ishte 40 për qind më pak para në dorë se në fund të vitit 2018. Kthimi i pretenduar i Tesla mbi fitimin u shty përsëri nga TM2 në Q3 2019.

Përveç problemeve të shitjes së makinave, shitjet në operacionin diellor të Teslës ishin 35 për qind, transmeton lajmi.net.

Por kjo mund të ndikojë sa shumë para Tesla duhet të zhvillojë dhe të ndërtojë makina më të reja, si p.sh. Çmimi i vlerës të aksioneve të Tesla gjithashtu ndikon në aftësinë e tij për të tërhequr inxhinierë dhe marketerë të talentuar. Tremujore të shumëfishta si kjo dhe Tesla bëhen një karrem mbizotërues. /Lajmi.net/

Burimi: MEDIAL.mk

Tesla paralajmëron të kthehet në taksi në vitin 2020

në kategorine Auto/Teknologji

Kompania e makinave elektrike, zgjeron rrjetin e shërbimeve, duke ofruar edhe taksi apo makina që shfrytëzohen së bashku.

Gjatë tërë kohës, Telsa njofton për ndryshimet dhe përditësimet që i ka në modelet e lansuara në treg, si dhe planet për makinat e reja, transmeton Telegrafi.

Kjo kompani që fillojë si një projekt eksperimental, u zhvillua në një gjigant të prodhimit të makinave elektrike, që po sfidon edhe prodhuesit më të rëndësishëm të automobilizmit. Elon Musk është udhëheqësi i kompanisë, e cila deri në vitin 2020, do të zhvillojë shërbimin taksi të quajtur “robo-taxi”.

“Model 3 mund të merret me qira dhe të kthehet sërish, kur qiramarrësi të mos ketë nevojë për të. Kështu krijohet edhe Tesla Network, në të cilin do të punojë edhe shërbimi taksi” ka thënë Musk.

Nëpërmjet Tesla Network, pronarët mund t’i kthejnë sërish Model 3, apo t’i ndajnë me të tjerët, në sistemin që do të funksionojë si robo-taksi, ndërsa Tesla merr 25 deri në 30 për qind të fitimeve.

Musk pretendon se shfrytëzimi i Tesla Network nuk do t’ju kushto udhëtarëve më se 18 cent për një milje, ndërsa niveli i udhëtimit të jetë tri herë më i përshtatshëm se sa te taksitë e zakonshëm.

Deri në jetësimin e këtij plani, Tesla insiston se do të rritë qëndrueshmërinë e baterive për më se një milionë kilometra, që është një shënjestër e lartë, pasi i bie se duhet dyfishimi i kapacitetit të tanishëm.

Të dhënat që i ka mbledhur nga shoferët deri më tani, ka bërë që Tesla Model 3 të jetë një makinë tërësisht e vet vozitëse, por që ka nevojë për një shofer para timonit.

 

Burimi: MEDIAL.mk

1 2 3 11
Shko lartë