Category archive

Stardust - page 36

MURDOCH: Ja thesari i gjashtë fëmijëve të super-miliarderit (FOTO)

në kategorine Stardust

Dy miliardë dollarë secili. Kjo është mënyra sesi po arkëtohen lekët për secilin prej gjashtë fëmijëve të Rupert Murdoch, pas ndarjes së perandorisë së medias dhe shitjes së aktiviteteve argëtuese në Walt Disney. Pjesë të barabarta për fëmijët e parë; për Lachlan, James dhe Elizabeth, tre djemtë e gruas së tij të dytë Anna; dhe më në fund për Grace dhe Chloe, dy vajzat, ende adoleshente, që i ka nga gruaja e tretë, Wendi Deng.

Vazhdo të lexosh

Zbulohet sekreti pse ndriçon Toka

në kategorine Bota/Stardust

Qëkur satelitët filluan të xhirojnë Tokën nga larg, është vërejtur një ndriçim misterioz i planetit tonë. Kjo pyetje kishte intriguar shkencëtarët, duke përfshirë astronomin e njohur Charles Seygens, dhe ekipi i studiuesve të NASA më në fund zbuloi përgjigjen ndaj kësaj pyetjeje. Në një studim të ri, të botuar në gazetën Geophysical Drawing Letters, shkencëtarët kanë zbuluar një sekret që fshihet pas shkëlqimit të Tokës – akulli. Vazhdo të lexosh

Shko lartë