Sport - Page 946

Lajmet me te reja nga sporti

Ja çfarë thotë Gerrard për Liverpool-in dhe kalimin tutje të ‘The Reds’

Legjenda e Liverpoolit Steven Gerrard është deklaruar pas ndeshjes së djeshme ku Liverpooli fitoi ndaj Manchester City Në një sondazh të bërë menjëherë pas mbarimit të ndeshjes, rreth 43 përqind e tifozëve votuan se Manchester City do ta përmbysë rezultatin dhe do të arrijë të kualifikohet në gjysmëfinale. Por legjenda Gerrard deklaroi se Manchester City

Futbolli italian nuk i bën ballë atij spanjoll

Spanja tregoi edhe njëherë superioritein që ka në futboll kundrejt klubeve italiane. Në Ligën e Kampioneve krahasimi mes klubeve të këtyre vendeve është vërtet për t’u ardhur keq për futbollin në vendin e apenineve. Klubet italiane dhe ato spanjolle në këtë edicion të këtij kompeticioni janë ndeshur 6 herë mes tyre me iberikët që kanë

Shpallet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe tani është shpallur edhe lojtari më i mirë i kësaj xhiro. Më i miri i kësaj jave në Ligën e Kampionëve u shpall futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, shkruan GazetaBlic Ronaldo shkëlqeu në fitoren e Realit ndaj Juventusit, ku shënoi dy

“Ky është Toni Kroos i Interit”

Marcelo Brozoviç mund të gjejë më në fund pozitën e tij të përsosur në fushë. Ylli kroat ka qenë duke imponuar veten në rolin e regjizorit duke mos e treguar potencialin e vërtetë të tij, transmeton Sovrani.info. Luciano Spalletti e ktheu prapa në fushë pasi e vendoste atë kryesisht si një mesfushor sulmues në pjesën e parë

Neuer gëzon Bayernin

Ylli i Bayern Munich, Manuel Neuer, ka nisur stërvitjen me topin për herë të parë prej më shumë se gjashtë muajsh. Portieri i gjigandëve të bavarezëve dhe i kombëtares së Gjermanisë kalon kështu në një fazë të rëndësishme të ripërtëritjes së tij, ndërsa ka më shumë se gjashtë muaj larg fushave, si pasojë e një

Befasia e madhe: Ylli i Napolit në Milan

Është raportuar se Milani është i interesuar për Jose Callejon të Napolit, dhe ata mund të ofrojnë Suson në këmbim, transmeton Sovrani.info. ‘Rossonerët’ pothuajse me siguri do ta nënshkruajnë me Pepe Reinën si një transferim i lirë kur skadon kontrata e tij, derisa thuhet se portiero spanjoll tashmë i ka kryer edhe vizitat mjeksore me

Mjaftë më me Barzagli e Chiellini, Juventusi ndryshon fytyrën e mbrojtjes

Juventusi njoftohet se po planifikon t’a rishikojë mbrojtjen e tyre këtë verë, me Sokratis Papastathopoulos të Borussia Dortmundit në listën e ngushtë, transmeton Sovrani.info. Bardhezinjtë janë pothuajse jashtë Ligës së Kampionëve pas disfatës së tyre 3-0 ndaj Real Madridit dhe dyshimet kanë filluar tashmë në Torino. Gianluigi Buffon ka të ngjarë të dalë në pension në

Ribery – Bayern Munich, ky është lajmi i fundit

Një prej lojtarëve ikonë të Bayern Mynih, francezi Franck Ribery pritet të festojë 35-vjetorin e lindjes gjatë kësaj jave, që automatikisht e kthen në një çështje me disa të panjohura, të ardhmen e tij tek bavarezët, kontrata me të cilët skadon pikërisht në fund të këtij sezoni. Spekulimet mediatike projektojnë dëshirën e fantazistit për të

Kjo statistikë e Barcelonës në Champions as që iu ka shkuar ndërmend

Barcelona ka mposhtur Romën me rezultat 4-1 në çerekfinale të Ligës së Kampionëve falë dy autogolave. Me këtë rast, blaugranët kanë arritur të shënojnë plotë pesë herë këtë sezon në Ligën e Kampionëve me ndihmën e kundërshtarëve. Vetëm Messi ka arritur të shënoj më shumë gola në portën e kundërshtarëve se autogola nga ta. Argjentinasi

Kërkesa shtesë nga UEFA për stadiumin e Prishtinës

Ajo që zyrtarët e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) kishin frikë se do të ndodhte gjatë inspektimit që do t’i bënin zyrtarët e UEFA-s stadiumit të qytetit të Prishtinës ndodhi. Inspektorët e UEFA-s, Nicolaus Marshall dhe Breacher Joachim, dukeshin pozitiv gjatë inspektimit që ia bënë të mërkurën stadiumit që po rinovohet tash dy

S’ka vend në Real Madrid, kjo është skuadra e re e Mateo Kovacic

Interi po konsideron të bëjë një lëvizje verore për mesfushorin e Real Madridit Mateo Kovacic, raporton Calciomercato.com, përcjellë Sovrani.info. Kovaçiç nuk ka qenë në gjendje të luajë një rol fillestar në Madrid, duke çuar në spekulime se reprezentuesi i Kroacisë mund të largohet drejt një klubi ku do të luante më shumë. 23-vjeçari mund të vendosë për një

Turpërimi nga Liverpooli, tifozët sulmojnë Cityn

Tifozët e Manchester City-t kanë kritikuar ashpër skuadrën e tyre pas paraqitjes së dobët ndaj Liverpool në Anfield gjatë mbrëmjes së mërkurë në Champions League. Qytetarët kishin shkuar në Anfield me shpresën për një rezultat pozitiv që do t’i mundësonte sado pak qetësi për ndeshjen e kthimit në Etihad por gjërat nuk shkuan ashtu siç

Super-Salah, statistikat e tij të frikshme në ndeshjet e zhvilluara në ”Anfield Road”

Është padyshim më meritori që Liverpool sivjet ishin briliant në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi për të cilin askush nuk e kishte menduar se do të arrinte këtë sukses në fillim të sezonit, është duke befasuar çdo analistë të mundshëm të futbollit. Është ky Mohamed Salah, i cili ka shënuar këtë sezon 38 gola. Një statistikë

Liverpooli shkëlqeu ndaj Cityt, por gjatë ndeshjes mori një lajm të keq

Liverpooli shkëlqeu sonte në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve ndaj Manchester Cityt. ”The Reds” triumfuan në ”Anfield Road” me rezultat të pastër 3-0, shkruan Sovrani.info Por, nuk shkoi gjithçka në favor të tyre, pasi që ishte ylli i tyre kryesor dhe lojtari më në formë, Mohamed Salah, i cili pësoi një lëndim dhe u

Vlerësimet e lojtarëve: Liverpool 3-0 Manchester City, notat më të larta për golashënuesit

Liverpooli ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj skuadrës tjetër angleze, Manchester Cityt. ”The Reds” triumfuan me rezultat të pastër 3-0, shkruan Sovrani.info Nota më e lartë në ndeshje i takoi sulmuesit të Liverpoolit, Sadio Mane. Autori i golit të tretë u vlerësua me notën 8.7. Alex Oxlade-Chamberlain i cili shënoi

Shënohet edhe goli i katërt në ndeshjen Barcelona – Roma

Portali “Sovrani” është medium që ofron informim të drejtë, të paanshëm dhe objektiv. Misioni ynë është informimi dhe edukimi i publikut me informacione të shpejta dhe të sakta. Qëllimi ynë është që lexuesit të gjejnë lajme nga mbarë hapësira shqiptare dhe që ndikojnë në përmirësimin e emancipimit shoqëror dhe kombëtar. Vizioni ynë është që qytetari

Po deklasohet Manchester City, Liverpooli shënon edhe golin e tretë

Portali “Sovrani” është medium që ofron informim të drejtë, të paanshëm dhe objektiv. Misioni ynë është informimi dhe edukimi i publikut me informacione të shpejta dhe të sakta. Qëllimi ynë është që lexuesit të gjejnë lajme nga mbarë hapësira shqiptare dhe që ndikojnë në përmirësimin e emancipimit shoqëror dhe kombëtar. Vizioni ynë është që qytetari

Formacionet zyrtare: Barcelona – Roma, nga minuta e parë rikthehet Messi

Barcelona do të jetë nikoqir i Romës në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Dhe tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dy skuadrat, shkruan Sovrani.info Ndeshja zhvillohet në ”Camp Nou” me fillim prej orës 20:45. /Sovrani.info/ Barcelona XI: ? Barça XI⚽️ #BarçaRoma?? pic.twitter.com/ZXpHDggIaf — FC Barcelona (@FCBarcelona) April 4, 2018