Sport - Page 779

Iniesta: Messi apo Ronaldo?

  Gjithmonë është Messi vs Ronaldo… Kështu do të jetë deri sa argjentinasi dhe portugezi do të varin këpucët në gozhdë. Disa votojnë kapitenin e Barcelonas, të tjerë liderin e Juventusit. Andres Iniesta që ka kaluar një jetë përkrah Messit dhe ka fituar gjithçka, për Corriere dello Sport i është rikthyer këtij argumenti kompleks dhe

Marchisio: Ky është sulmuesi që Juventus duhet ta transferojë

Claudio Marchisio thotë se Andrea Belotti është sulmuesi që Juventusit i mungon. Belotti do të vihet përballë Juventusit të shtunën pasdite, kur zhvillohet derbi i Torinos në ‘Allianz Stadium’. “Ai është sulmuesi që Juventusit i mungon,  veçanërisht tani që Higuain ende nuk ka gjetur formën e tij”, ka deklaruar Marchisio, përcjell lajmi.net. “Megjithatë, unë dyshoj

Puna e madhe nuk është ndalë për kampionin e Premier Leagues

Puna e madhe nuk është ndalë për kampionin e Premier Leagues, Liverpoolin, nën drejtimin e Juergen Kloppit, me gjithë faktin se i është dhënë fund pritjes prej 30 vjetësh për titull të kampionit. Kështu ka thënë mesfushori Alex Oxlade-Chamberlain. Liverpooli ka fituar titullin e 19-të të Anglisë, para se të pësonte 4:0 nga Manchester City

Fernandes çmend tifozët

Manchester United ka bërë një blerje shumë të mirë në janar, pasi Bruno Fernandes po justifikon çdo cent të shpenzuara për të. Mesfushori i blerë nga Sportingu ishte vendimtar dhe në fitoren kundër Burnleyt me rezultatin 3-0. Portugezi shënoi dy gola duke i dhuruar 3 pikë skuadrës së tij. 25-vjeçari fitoi çmimin si lojtari më

‘Shtëpi e ëmbla shtëpi’, Arda Turan rikthehet te Galatasaray

Pas përfundimit të kontratës me Barcelonën, Arda Turan është rikthyer që ta vazhdojë karrierën e tij në Turqi. Sipas mediave turke, Turan tashmë ka arritur marrëveshje me Galatasarayn për rikthimin e tij, transmeton Gazeta Sinjali. Po ashtu Arda Turan pas përfundimit të karrierës si futbollist, është planifikuar që të bëhet ndihmës trajner te kjo skuadër.

Sfida të nxehta

Në Premier League dhe Serie A, javët e kampionatit i lënë shumë shpejt vendin njëra-tjetrës pasi luhet çdo 3 ditë. Këtë të shtunë nis java e 30-të e Serie A me tre takime intriguese. Vëmendja shkon padiskutim te derbi i Torinos që do të luhet në orën 17:15 në Allianz Stadium. Juventusi do të kërkojë