Sport - Page 675

Lajmet me te reja nga sporti

Evra i thumbon keq tifozët e Milanit

Patrice Evra ka gjetur kohë që të tallet me tifozët e Milanit.Lojtari i West Ham, Patrice Evra, është tallur me tifozët e Milanit, në një video të postuar në Instagram.Francezi ishte lojtar i Juventusit, para se të transferohej në Francë, e që ai ka gjetur pak kohë që t’i thumbojë tifozët rosonerë.Pas reagimeve të shumta të marra nga tifozët e Milanit, ai është kundërpërgjigjur: “Të lodhur”, përcjell “lajmi.net”.Gjithmonë nëpërmjet Instagramit, francezi ka bërë një tjetër deklaratë thumbuese: “Tani bota e njeh futbollin falë Juventus-it dhe presidentit Agnelli”, ka shtuar më tej Evra. /Lajmi.net/

Burimi:

Panucci i jep mend Solarit: Më e lehtë të drejtosh Real Madridin, sesa Shqipërinë

Ish-mbrojtësi i Real Madridit, Christian Panucci, aktualisht në stolin drejtues të kombëtares së Shqipërisë, shpreson se trajneri i ri i “Los Blancos”, Santiago Solari, do të arrijë sa më shumë, si Zinedine Zidane, në “Santiago Bernabeu”, edhe pse pranon se argjentinasi përballet me një detyrë të vështirë. Këtë prognozë, italiani e bën në një prononcim për “Goal.com”.
Solari, i cili luajti me Zidane nën ngjyrat e Real Madridit, gjatë epokës së famshme “galactico” të klubit, u konfirmua zyrtarisht si zëvendësues i Julen Lopetegui, pas një ecurie mbresëlënëse rezultative në periudhën e kujdestarisë së përkohshme, pas shkarkimit të paraardhësit të tij.
Argjentinasi nuk kishte eksperiencë paraprake të stërvitjes në nivel të lartë. Zidane, gjithashtu, erdhi në krye të mbretërorëve madrilenë me të njëjtat “kredenciale” si trajner, por u largua si legjendë e të stërviturit aty, duke fituar tri Liga Kampionesh të

Trajnerja e volejbollit: MKRS-ja është ministri që ka pas vetes të gjithë rininë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në konferencën “Toleranca & Siguria Njerëzore e të Rinjve në Kosovë” e organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).Qëllimi i kësaj konference është reflektimi mbi të arriturat e vitit 2018 nga ky sektor në përkrahjen dhe fuqizimin e të rinjve në fushën e sigurisë njerëzore si dhe rolin e OSBE-së në bashkëpunimin e mëtutjeshëm me MKRS-në në fushën e sigurisë për të rinj. Me këtë rast ministri Kujtim Gashi tha se Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit mbetet edhe më tutje njëra nga institucionet kryesore për parandalimin e dukurive negative për të rinjtë, përfshirë këtu edhe luftimin e fenomenit të ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë.“Për realizimin e suksesshëm të misionit tonë në fushën e sigurisë ne këtë vit kemi mbështetur 28 organizata në fushën e sigu

Man Utd po e transferon ‘Shinji Kagawan e ri’

Manchester United duket se e ka gjetur Shinji Kagawan e ri.Shinji Kagawa ishte njëri ndër lojtarët më të mirë nën urdhrat e Sir Alex Fergusonit, andaj Manchester United duket se e ka gjetur pasardhësin e tij.Kei Tamura, skauti i ‘Djajve të Kuq’, ka thënë se ai është shumë afër që ta transferojë një lojtar të ngjashëm si Kagawa, përcjell “lajmi.net”.“Jam duke shikuar të transferojë një lojtarë të ngjashëm si Park Ji-Sung dhe pasuesin e Shinji Kagawas”, ka thënë japonezi, përcjell “lajmi.net”.“Unë jam duke vëzhguar disa lojtarë, andaj në janar mund të ketë befasi të mëdha”, ka shtuar Tamura. /Lajmi.net/

Burimi:http://lajmi.net/sport/

Kushte të reja edhe për trajnerin Panucci

Ilir Shulku, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, ka zbuluar më shumë detaje mbi mënyrën vertikale të funksionimit të ekipeve kombëtare. Sot u prezantuan edhe trajnerët e kombëtareve të moshave, ndërkohë që kushte të reja ka edhe për Christian Panuccin. Sektori i ekipeve kombëtare, që ka në krye Dzemal Mustedanagic, do të ngrejë së shpejti edhe kombëtaret U-16, U-18 dhe U-20.
Mbetet për t’u parë nëse ato do të drejtohen nga trajnerët aktualë të moshave më të afërta, apo do të caktohen drejtues të tjerë. Të gjithë trajnerët do të jenë “full time”, gjë e cila duket se ka penalizuar deri diku Erjon Bogdanin, që jeton në Itali dhe nuk mund t’i shihte vazhdimisht lojtarët në Shqipëri dhe të merrte pjesë në mbledhjet e rregullta, që do të organizohen çdo javë në FSHF.
Ilir Shulku ka zbuluar se rregulla strikte do të ketë edhe për trajnerin e kombëtares së madhe, Panucci, i cili u rikonfirmuar në detyrë së fundi nga presi

Prishtina sfidohet në Drenicë

Drenica dhe Prishtina sot nga ora 12:30 zhvillojnë duelin e 16-së së finales së Kupës së Kosovës. Prishtina, 6-herë fituese, mbron trofeun e Kupës fituar kundër Vëllaznimit në edicionin e fundit. Prishtina në pesë vitet e fundit ka fituar tre herë Kupën, më 2012/13, 2015/16 dhe 2017/18, ndërkohë ka fituar edhe tre herë tjera, më 2005/06, 1994/95 dhe 1993/94 dhe është skuadra me më së shumti trofe të fituar në kompeticionin e dytë më rëndësishëm në vend. 
Dueli i këtij raundi është eliminues, pra zhvillohet vetëm një ndeshje, ndërsa nëse 90-minuta përfundojnë baras, luhet vazhdimet dhe eventualisht penalltitë. Shorti i 1/8 së finales hedhet të premten, ndeshja e atij raundi zhvillohet më 8/9 dhjetor.
Prishtina dhe Drenica sivjet do të zhvillojnë duelin e 3-të, dy të parat kampionale kanë fituar bardhekaltrit me rezultat identik 1:0.
Prishtina dhe Drenica vetëm njëherë janë takuar për Kupë nga 50 ndeshje zyrtare të pasluftës. Is

Kjo po që është katastrofë e madhe për Gary Cahill

Gary Cahill ka marr një laj të hidhur.Duket se Gary Cahill do të vazhdojë ta ngroh stolin e Chelseas edhe pas janarit.Mbrojtësi anglez ishte në radarin e Milanit, por këta të fundit duan ta transferojnë Andreas Christensenin, përcjell “lajmi.net”.Maurizio Sarri nuk llogaritë në shërbimet e Cahill, andaj nuk po e aktivizon rregullisht, pasi po preferon David Luizin dhe Antonio Rudigerin.Milan ka ftohur interesimin për anglezin, pasi dëshiron që Christensen të jetë në skuadrën e tyre. /Lajmi.net/

Burimi:http://lajmi.net/sport/

Lojtari i Barcelonës i përlpasë Costan me Griezmannin

Barazimi në mes të Atletico Madridit dhe Barcelonës, solli një përplasje mes Diego Costas dhe Antoine Griezmannit.
Atletico Madrid dhe Barcelona u ndanë baraz, 1 me 1, mirëpo Diego Costa ishte i nervozuar me Antoine Griemzannin.
Sulmuesi spanjoll u acaruar me francezin, pasi ky i fundit nuk e përkrahi atë në përplasjen me Samuel Umtitin, 
“Unë jam shoku i skuadrës”, zbulohet t’i ketë thënë Costa, Griezmannit.
Costa ishte ndier i fyer nga francezi, andaj pas ndeshjes ata u panë duke zhvilluar një debat të ashpër.

Burimi: http://www.botasot.info

Vdes veprimtari i shquar sportiv i Kosovës

Basketbolli i Kosovës dhe në përgjithësi sporti ynë është në zi. Ka humb një nga figurat më çmuar sportive, Bujar Gjurgjeala, i cili ka ndërruar jetë. Drejtuesit e klubit të basketbollit Bashkimi nga Prizreni, përmes faqes së tyre në facebook, njofton se kanë humbur një nga veprimtarët sportiv.
“Sot me shumë pikëllim pranuam lajmin që ndërroi jetë njëri nga figurat kryesore të basketbollit prizrenas z. Bujar Gjurgjeala.
Ai përveç kontributit të palodhur dhe te vazhdueshëm në basketboll, ishte edhe një patriot që bëri shumë për çëshjen kombëtare. Ishte një mësues, një këshillues dhe bashkëpunëtorë i shkëlqyer.
Të qoftë i lehtë dheu, do të na mungosh!”, shkruan në faqen e Bashkimit.

Burimi: http://www.botasot.info

ZYRTARE: Gjykata merr vendim për Alban Hoxhën

Është marrë vendimi për Alban Hoxhën.Portieri i Partizanit, Alban Hoxha ishte ndaluar nga policia, pasi kishte vozitur në gjendje të dehur.Gjykata në Tiranë e ka liruar portieri shqiptar nga paraburgimi, por që do të ketë detyrim paraqitje në gjykatë, përcjell “lajmi.net”.Hoxha është rikthyer te Partizani, ndërsa do ta pret një dënim bukur i rëndë për prishje të imazhit të klubit.Kujtojmë se Alban Hoxha mungoi edhe në transfertën me Flamurtarin në Vlorë për shkak të një problemi fizik, që e kishte detyruar të largohej edhe nga grumbullimi i Kombëtares. /Lajmi.net/

Burimi:http://lajmi.net/sport/

Griezmann: Askush s’është si Griezmann

3 dhjetori është dita kur do të mësohet fituesi i “Topit të Artë 2018”. Juria ka votuar dhe mbetet vetëm që të bëhet publik vendimi. Kush do ta fitojë? Favoritë janë tre kandidatë: Luka Modriç, kapiteni i Kroacisë, nënkampiones së befasishme të botës, dhe fitues i Ligës së Kampionëve me Real Madrid. Raphael Varane, kampion i gjithçkaje, në Evropë dhe në botë. Dhe Kylian Mbappè, yll i ri i futbollit. Mungon dikush? Ndoshta Cristiano Ronaldo dhe … Antoine Griezmann; ky i fundit sipas Diego Simeone, nuk është vlerësuar aq sa e meriton.
“Nga një pikëpamje e përgjithshme, mund të themi se Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo janë futbollistët më të mirë në botë, por jo në këtë 2018. Këtë herë ka qenë Griezmann para të gjithëve. Në vitin 2018 asnjë lojtarë në botë nuk ka bërë gjëra që ka për Griezmann për ekipin e tij, si për Francën ashtu edhe për Atletico Madridin. Ky është realiteti. Kur një futbollist bën që e gjit

River Plate – Boca Juniors, merret vendimi i papritur

Ende nuk është bërë e ditur se kur do të zhvillohet ndeshja e dytë në mes të River Plates dhe Boca Juniors.Në fundjavën e kaluar ishte paraparë që ndeshja të zhvillohet të shtunën, mirëpo autobusi i Boca Juniors u sulmua nga tifozët e River Plates.Ndeshja u shtye për të dielën e kaluar, mirëpo nuk u mbajt, pasi lojtarët e Bocas nuk ishin në gjendje ta vazhdonin ndeshjen për shkak të lëndimeve që morën nga xhamat e thyer, përcjell “lajmi.net”.Ndeshja e Copa Libertadores po mendon që të zhvillohet në Evropë, pasi Genoa ka pranuar tu lëshoj stadiumin  e tyre që ta zhvillojnë ndeshjen.Ende nuk është bërë e ditur nëse River Plate dhe Boca Juniors do të pranojnë që të luajnë në Itali, por që rivaliteti i tyre historik, po vazhdon edhe jashtë fushe. /Lajmi.net/

Burimi:http://lajmi.net/sport/

U kry: Dembele do të luajë te kjo skuadër

Ende është në dilemë të madhe e ardhmja e Ousmane Dembeles.Ousmane Dembele nuk ka vendosur ende për të ardhmen e tij, pasi Barcelona nuk është e sigurt të vazhdojë me të.Skuadra katalonase nuk është e kënaqur me formën e francezit, andaj po mendon që ta largojë atë qysh në janar, përcjell “lajmi.net”.Por, Dembele nuk po dëshiron të largohet nga Barcelona, duke konfirmuar se ai dëshiron të luftojë për vendin e tij.Francezi kërkon që të ketë më shumë minutazhë në mënyrë që ta dëshmoj veten para se të përfundoj sezoni. /Lajmi.net/

Burimi:http://lajmi.net/sport/

Pulisic i thotë ‘PO’ gjigantit të Premierligës

Christian Pulisic është shumë afër të largohet nga Dortmund.Dortmund ka vendosur ta shet Christian Pulisin, duke marr parasysh interesimin e madh të skuadrave evropiane.Skuadra gjermane tashmë ka marr dy oferta nga Chelsea dhe Liverpool, andaj ata duan ta shesin atë, përcjell “lajmi.net”.Kontrata e Pulisic skadon në vitin 2020, andaj Dortmund nuk dëshiron ta humbet atë si transfero të lirë.Kështu, skuadra gjermane po shpreson që t’i marr hiq më pak se 80 milionë euro nga shitja e tij. /Lajmi.net/

Burimi:http://lajmi.net/sport/

Barcelona në ngërç, Luiz Suarez jashtë fushave për dy javë

SPANJË
Sulmuesi uruguaian është lënduar në ndeshjen ndaj Atletico Madrid.Lëndimet janë kthyer në një makth për Barcelonën, e cila nuk po arrin të kompletojë skuadrën nga futbollistët e dëmtuar edhe pse rivaliteti është gjithnjë prezent.
I fundit që tremb katalanasit është sulmuesi uruguaian, Luis Suarez i cili ka pësuar një lëndim në gjurin e tij të djathtë dhe tashmë do të duhet që të mungojë për dy javë.
Kështu Suarez do të humbasë ndeshjen me PSV-në në Ligën e Kampionëve si dhe ndeshjen me Villarrealin në kampionat.
(n.m/BalkanWeb)

Burimi: https://www.balkanweb.com/

Reali heq dorë nga Dibala, alternativa e vetme për sulmin mbetet Nejmar

Reali i Madridit pati disa fitore radhazi dhe u duk se e kaloi krizën që kishte lënë ish-tekniku Julen Lopetegui. Por nuk rezultoi kështu. Edhe pse klubi “Los Blancos” vendosi të konfirmojë në pankinë Solarin, gjërat nuk shkuan aspak siç duhet. Katër fitore ngritën moralin, por humbja me Eibar në fundjavën që lamë pas, ka vënë në pikëpyetje reale objektivat sezonalë. Për këtë arsye klubi ka kthyer vëmendjen nga Nejmar, duke dashur të gjejë formulën e duhur që sjell yllin brazilian në kryeqytetin spanjoll.
Një mundësi për kthim në Spanjë të Nejmar e ka dhe Barcelona, por referuar informacioneve të mediave sportive spanjolle, presidenti i Realit Florentino Perez është i fiksuar pas yllit brazilian dhe e do atë me çdo kusht. Thjesht Reali dhe Paris Saint Germain që ka kartonin e tij nuk po gjejnë “formatin” e një lëvizje të tillë. Në skenë janë duke lu

Solari: Humbja nga Eibari mbetet në të kaluarën, por tani të fokusohemi te Roma

Eibari ia shkaktoi humbjen e parë Santiago Solarit si trajner i Real Madridit të shtunën, por argjentinasi po shikon ”në të ardhmen”.
”Los Blancos” do të tentojnë që ta lënë humbjen e së shtunës në të kaluarën, dhe të përqëndrohen te ndeshja me Romën në kryeqytetin italian që zhvillohet të martën.
”Humbja nga Eibari ishte goditje e rëndë, por mbetet në të kaluarën”, tha Solari në konferencën e sotme për shtyp.
”Ne e kemi analizuar këtë dhe do të tentojmë të përmirësohemi në atë që duhet të përmirësohemi”.
”Sikur ndeshjet e kaluara që i kemi lënë në të kaluarën, duhet ta bëjmë edhe me ndeshjen ndaj Eibarit”.
”Jemi në Romë dhe në një tjetër garë. Duhet që fokusi ynë të jetë këtu”.

Burimi: http://www.botasot.info

Messi: Dua të rritem më shumë si futbollist se sa si golashënues

Ai mund të ketë fituar çmime dhe trofe për më shumë se një dekadë, por Lionel Messi ende dëshiron më shumë suksese.Argjentinasi është i etur të vazhdojë të shtojë mbledhjen e medaljeve dhe ka folur për objektivat e tij në këtë sezon. “Qëllimi im kryesor është të vazhdoj të rritem dhe të mos jem i kënaqur me atë që kam bërë, fituar apo arritur”, tha ai në një ngjarje promovuese për Unisports dhe Adidas.
“Dua të rritem ditë dhe të plotësoj më shumë objektivat dhe të fitoj më shumë tituj,  e konsideroj veten shumë konkurrues.”
“Unë e shoh veten më shumë si një lojtar që kontrollon ndeshjet, i cili merr pjesë në lojë  shumë me topin se sa e shoh veten si golashënues”, tha ai.
BalkanWeb

Burimi: https://www.balkanweb.com/

Kapiteni i Boka Juniors: Ajo që ndodhi ishte një çmenduri

Pablo Perez, kapiteni i Boka Juniors, ka qenë një nga lojtarët e përfshirë në sulmin ndaj autobusit të skuadrës së tij teksa po i drejtohej stadiumit të River Pejt për të luajtur “Superklasiken” në finalen e Kupës Libertadores.
Duke dal nga spitali, ai ka komentuar për herë të parë atë që ndodhi në stadium të shtunën dhe që solli shtyrjen për një afat të pacaktuar të ndeshjes. “Ajo që ndodhi është e turpshme. Unë kam grua dhe tre vajza, më e madhja më përqafoi duke qarë në momentin kur u ktheva në shtëpi. Nuk mund të luhet në ambiente të tilla, nuk duhet të ndodhin gjëra të tilla.
Unë nuk mund të luaj në një stadium në të cilin nuk më garantojnë sigurinë e duhur. Çfarë do të kishte ndodhur nëse do të kishim luajtur dhe fituar? Kush do të më kishte nxjerrë nga ‘Monumental’? Nëse njerëzit ishin çmendur para ndeshjes, imagjinojeni pak pas saj në rast humbjeje

Messi e ka një synim interesant

Lionel Messi vlerësohet si njëri nga futbollistët më të mirë në historinë e këtij sporti,por ai ka thënë se synon të përmirësohet edhe më tutje.
Argjentinasi është i etur të vazhdojë ta shtojë numrin e medaljeve, ndërsa së fundmi ka folur për objektivat e tij.
“Qëllimi im kryesor është të vazhdoj të rritet dhe të mos jem i kënaqur me atë që kam bërë, fituar apo arritur. Dua të bëhem më i mirë çdo ditë dhe të plotësoj më shumë objektiva dhe të fitoj më shumë tituj. Unë e konsideroj veten shumë konkurrues. Më pëlqen të fitoj gjithçka dhe nuk më pëlqen të humbas fare”, ka thënë Messi.
Numri 10 i Barcelonës gjithashtu foli edhe për pozitën e tij në fushë, duke thënë që i pëlqej ta bëjë lojën më shumë se sa të shënojë gola.
“Unë e shoh veten më shumë si një lojtar që kontrollon ndeshjet, i cili është në kontakt shumë me topin dhe që e bën lojën të shkojë si duhet, se sa si lojtar golashënues”,

Mbahet takimi i parë Alba – Barca, bisedohet për vazhdimin e kontratës

Pas shumë zërave që Jordi Alba dhe Barcelona janë duke ndarë rrugët si pasojë e pasivitetit të skuadrës, është mbajtur edhe takimi i parë mes palëve.Ky takim është mbajtur sot ( e hënë), ku kishin marrë pjesë Oscar Grau, Pep Segura, Eric Abidal, Ramon Planes dhe Vicente Fores.Takimi mësohet të jetë mbajtur në zyrat e skuadrës, sipas “Radio Barcelona”, transmeton lajmi.net.Thuhet se në takim kishte besim se palët do të gjejnë një akord që mbanë lojtarin në “Camp Nou”, ku ka ardhur në vitin 2012 nga Valencia, për shumën e 14 milionëve asokohe.Ishte lojtari që para dy ditësh kishte thënë që është i befasuar me qasjen e skuadrës ndaj tij.Interesim menjëherë erdhi nga gjigantët e futbollit evropian si Manchester City dhe Juventus.Mbetet të shihet nëse palët do të arrijnë ndonjë marrëveshje. Duke pasur parasysh se Alba kishte thënë se dëshiron ta mbyll karrierë

Shaqiri shpreson të jetë në formacionin e Klopp kundër PSG’së

Që nga transferimi i tij nga Stoke City te Liverpooli, Xherdan Shaqiri, është shndërruar në një nga lojtarët më të dashur për tifozët e gjigantit anglez.
Shqiptari ka befasuar të gjithë me paraqitjet e mira, ndërsa shpreson që skuadra e Jurgen Klopp do të vazhdojë kështu edhe në të ardhmen.
“Ne nuk e dimë se cili do të jetë formacioni startues i trajnerit, por të gjithë duhet të jemi gati”, ka thënë Shaqiri për ndeshjen ndaj PSG-së.
“Do të jetë një ndeshje e vështirë në Paris, do të jetë një rast i mirë për të treguar se sa të mirë jemi dhe ne. Sigurisht që do të tentojmë fitoren”, ka thënë Shaqiri.
Ai është pyetur edhe për derbin me rivalin lokal, Evertonin, pastaj për luftën për titull në Ligën Premiere.
“Evertoni? Ky është derbi im i parë, pra do të jetë shumë special. Dua të shikoj dhe ndjej atmosferën në derbi të tillë. Mezi po pres.
Man City? Ne do të jemi aty deri në fund. Nuk duhet të shikojmë Cit

Largimi i Neymar, PSG: Kjo është shuma që duhet të paguani

Neymar dhe PSG kanë nënshkruar një kontratë e cila e lejon yllin brazilian të largohet për shumën e 200 milionë eurosh, gjithnjë sipas ‘Beteve’.
“Tv Beteve”, një televizion katalanas, tregon se që në fillim, në kontratën e lojtarit është vendosur një klauzolë sipas të cilës ai mund të largohej nga skuadra parisiene pas dy sezoneve të para “provë”. Pasi e blenë për 222 milionë euro, parisienët kanë rënë dakord që ta lënë të largohet për 200 milionë euro lojtarin brazilian, një shifër që mund të përballohet nga pak klube në Europë.
Midis klubeve që mund të paguajnë këtë shumë është edhe Real Madrid dhe Basrcelona.Andre Cury, një negociator i Barcelonës, raportohet, se është takuar me Neymar Sr, babain e lojtarit, në Londër, javën e kaluar në lidhje me mundësinë e një transferimi eventual.
BalkanWeb

Guardiola ka një plan befasues për ndeshjen ndaj Lyon

Manchester City do të luaj ndeshjen e radhës me Lyon, në kuadër të Ligës së Kampionëve.Për këtë ndeshje, trajneri Pep Guardiola ka një plan që shumë pak njerëz e kanë pritur.Në mungesë të Bernardo Silva, Ilkay Gundogan dhe Kevin De Bruyne, ai ka thënë se mund të startojë me Philo Foden.“Kur Phil pati paraqitjen e fundit para sezonale isha shumë i kënaqur dhe ai tashmë është më i fortë dhe i gatshëm të luaj me ne – pa asnjë dyshim” ka thënë Guardiola në konferencën për shtyp, transmeton lajmi.net.“Çdo herë që ai luan, është shumë i mirë. Është agresiv me top dhe pa top. Për këtë arsye është shumë i mirë” ka thënë trajneri katalunas.Foden është një prej lojtarëve të rinj më të preferuar të Pep Guardiolas.Më herët trajneri kishte thënë se e sheh vetën e tij kur ishte i ri tek anglezi. /Lajmi.net/

Burimi:

“Bild” zbulon sherrin e Kovac me lojtarët pas ndeshjes me Dusseldorf

Pas barazimit brenda në shtëpi të kampionëve në fuqi ndaj Dusseldorf, thashethemet për shkarkimin e trajnerit Niko Kovac u rishfaqën.
Sipas raportit të fundit të Bild, vetë trajneri ka folur vetë përpara ekipit për një shkarkim të mundshëm.
47-vjeçari thuhet të ketë qenë shumë i rreptë me lojtarët pas ndeshjes. Ai thuhet t’i ketë thënë vetë lojtarëve se po i vinte fundit, por përpara se të vinte ajo ditë ai donte të bënte diçka të mirë te Bayern.
Ai thuhet të ketë fajësuar lojtarët për ecurinë e dobët të ekipit pasi në fund të fundit janë ata që zbresin në fushë dhe jo trajneri.
Kjo deklaratë ka irrituar akoma më tepër yjet bavarezë. Një tjetër aspekt që nuk i pëlqen Kovac është mënyra se si sillen lojtarët, që bëjnë sikur i dinë të gjitha më mirës e trajneri.
Pra një situatë e pakëndshme te Bayern. Trajneri pritet të jetë në stol për ndeshjen e radhës ndaj Benfica-s në Champions League, më pas nuk i dihet