Category archive

Basketboll - page 7

James dhe Lakers befasohen në ndeshjen e parë në NBA

në kategorine Basketboll/Sport

Los Angeles Lakers dhe LeBron James e kanë nisur me humbje sezonin e ri në NBA.

Sezoni i ri në NBA, nuk ka nisur në mënyrën më të mirë për LeBron James dhe skuadrën e tij të re, Los Angeles Lakers.

Lakers pësuan humbje në udhëtim tek Portland Trail Blazers me nëntë pikë diferencë 128-119.

LeBron edhe pse ishte koshashënuesi më i mirë për Lakers me 26 pikë të shënuara, ato nuk mjaftuan për të evituar humbjen nga Portland././

Rezultatet:

Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers 128 – 119

Philadelphia 76ers – Chicago Bulls 138:108

Miami Heat – Washington Wizards 113:112

Lajme të mira për fansat e LeBron James

në kategorine Basketboll/Sport

Sezoni i ri në NBA veç ka filluar dhe lojtarët si LeBron James, Kevin Durant e Stephen Curry janë gati për spektakël.

Golden State Warriors kanë fituar takimin e parë në një natë të mahnitshme të Curry, i cili regjistroi 32 pikë, shkruan ..

Sigurisht, ky nuk është lajm i mirë për përkrahësit e LeBron, pasi është rivali kryesorë.

Mirëpo, ata duhet të jenë të lumtur pasi sonte është nata kur LeBron do të luaj ndeshjen e parë sezonale me LA Lakers.

Ndeshja fillon në ora 04:30 ( sipas orës sonë). Lakers do të përballen me Portland Trail Blazers.

Performanca e parë e “mbretit” në fanellën e Lakers do të jetë në fokusin kryesorë. /./

Ali, Messi, Jordan e të tjerë, ja kë zgjedhin audienca sportive si më të mirin e historisë

në kategorine Basketboll/Sport

Ali, Messi, Jordan e të tjerë, ja kë zgjedhin audienca sportive si më të mirin e historisë

Historia e sportit ka njohur sportistë të mrekullueshëm si Muhammad Ali, Michael Jordan, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo e Roger Federer.

Varësisht nga interesat e audiencës sportive, tifozët kanë të preferuarit e tyre, shkruan ..

Disa pëlqejnë një individ për shkakë të skuadrës së preferuar, disa pëlqejnë një individ edhe për atë çfarë është jashtë botës së sportit.

Epiteti i më të mirit të të gjitha kohërave është një çështje e madhe. Serena Ëilliams, Muhammad Ali, Phil Taylor, Tiger Ëoods, Roger Federer, Usain Bolt, Michael Phelps, Sachin Tendulkar, Michael Schumacher, Ronda Rousey, Michael Jordan, AP McCoy, Pele, Diego Maradona, Lionel Messi and Cristiano Ronaldo, ishin 16 emrat që u futën në diskutim.

Pas votimeve, kjo listë u ngushtua.  Katër emrat e fundit ishin; Muhammad Ali, Michael Jordan, Roger Federer e Lionel Messi.

Audienca e “Sport Bible” zgjodhi argjentinasin Lionel Messi si më të mirin e historisë. Pas tij mbeti Muhammad Ali me vetëm 2% më pak.

Federer ishte i treti kurse në pozitën e katërt legjenda e basketbollit Michael Jordan. /./

Z Mobile Prishtina – Cherkaski Mavpy, ky është rezultati i pjesës së parë

në kategorine Basketboll/Sport

Z Mobile Prishtina e ka fituar pjesën e parë të përballjes së FIBA Europe Cup ndaj Cherkaski Mavpy.

Skuadra nga kryeqyteti ka shkuar me epërsi prej 51:43 ndaj skuadrës ukrainase, në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Pallatin e Rinisë dhe Sporteve’.

Z Mobile Prishtina pati një çerek të parë të  jashtëzakonshëm, të cilin e fitoi me rezultat 27:17.

Çereku i dytë u takoi mysafirëve, me rezultat 24:28././

Anthony Davis do të bashkojë forcat me LeBron James

në kategorine Basketboll/Sport

Lëvizje të “çmendura” pritet të ndodhin në NBA, në sezonin e ardhshëm.

Ylli i New Orleans Pelicans, Anthony Davis, mendohet se do të bashkohet në një skuadër me LA Lakers, përcjell ..

Sipas ekspertëve të ESPN, Jalen Rose, kjo lëvizje do të ndodh në sezonin e ardhshëm.

Ky mendim rrjedh pasi AD ka nënshkruar me agjentin e LeBron, Rich Paul.

Megjithatë, duhet pasur parasysh që Davis është në mes të një kontrate (130 milionë euro) që e mbanë lojtarin në New Orleans deri në vitin 2021.

Në rast se kjo lëvizje do të ndodhte, Lakers automatikisht do të ishte skuadra për tu mposhtur. /./

1 5 6 7
Shko lartë