Shqipëri - Page 612

Ngacmoi studenten, momenti i shoqërimit të policit në Shkodër

SHKODER “BalkanWeb” ka siguruar videon nga shoqërimi i efektivit në Shkodër, menjëherë  pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Efektivi i policisë i forcave të FNSH-së është marrë në pyetje nga SHÇBA, për ngacmimin e një studenteje të Juridikut. Burime nga policia e Shkodrës bënë me dije për “BalkanËeb” se efektivi po jep deklaratën e tij

Gazetarja shqiptare: T’i thërrasim në emër organet gjenitale

Deklarata e gazetares shqiptare ka tërhequr vëmendje të madhe derisa po flitej për skandalet seksuale që kanë tronditur së fundmi shoqërinë. Gjatë një interviste të fundit në ‘360 Gradë’, gazetarja shqiptare Zhaklin Lekatari ka tërhequr vëmendjen me deklaratën e saj. Diskutimi për rastet e përdhunimit dhe ngacmimeve seksuale që kanë tronditur së fundmi shoqërinë shqiptare

Protesta e 16 shkurtit, policia apel politikanëve: Shmangni retorikat që nxisin dhunë

Në lidhje me protestën e opozitës që do të mbahet ditën e shtunë reagoi edhe policia e Shtetit. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat, policia u bën apel politikanëve që të shmangin thirrjet që nxisin dhunë dhe prishjen e qetësisë publike. “Policia e Shtetit u bën apel forcave politike të angazhuara për tubimin e

Rama shkon ti dorëzojë trenjakëve të parë për 2019 bonusin e bebes

Trenjakët e parë për vitin 2019 erdhën në jetë në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë.  Ashtu sic ishte premtuar ata përfituan çekun e  bebes prej 120 mijë lekë të reja secili.   Ishte vete kryeministri Edi Rama, i shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu që i dorëzoi prindërve të fëmijëve cekun.  

U shkarkua nga vettingu, prokurorja Besa Nikëhasani i drejtohet Strasburgut

Besa Nikëhasani, Prokurorja e Apelit Shkodër e shkarkuar nga KPK, po e kërkon në Gjykatën e Strasburgut të drejtën e saj. Ndërkohë kjo gjykatë ka adresuar disa pyetje nëse procesi i rivlerësimit ndaj prokurores ka qenë i drejtë, dhe nëse janë vënë në dispozicion të gjitha mjetet juridike të ankimimit. Ndërkohë, edhe pas apelimit, Kolegji

Toka në krizë, shkencëtarët: Jemi në pikë kritike!

Politikanët dhe politikëbërësit kanë dështuar të kuptojnë shkallën e krizës me të cilën përballet toka. Një raport i institutit IPPR thotë se pasojat e dorës së njeriut kanë arritur një fazë kritike që kërcënon të destabilizojë shoqërinë dhe ekonominë globale. Shkencëtarët madje paralajmërojnë për një kombinim potencialisht vdekjeprurës faktorësh. Mes tyre janë ndryshimet klimaterike, humbja

Mosha e daljes në pension ndryshon, sa do të jetë për 2019

Prej janarit të këtij viti, ashtu siç parashikohet në legjislacionin shqiptar, ka pasur ndryshime përsa i përket moshës së daljes në pension për të gjithë individët që kanë minimumi 15 vite pune me kontribute. “Gazeta Shqiptare” zbardh sot moshën e daljes në pension për 2019-ën si dhe 2020-ën. Aktualisht për vitin 2018-të, mosha e daljes

Goditen 4 grupe në Itali e Shqipëri, ja të arrestuarit në Vlorë

TIRANE Prokuroria e Krimeve të Rënda, Policia Shqiptare në bashkëpunim me policinë italiane kanë publikuar rezultatet e një operacioni ndërkombëtar të trafikut të drogës të koduar ‘Lulet e Pranverës’. Operacioni ka goditur 4 grupe kriminale dhe është finalizuar me 27 të arrestuar, 21 prej të cilëve shqiptarë të arrestuar në të dyja anët e Adriatikut.

Video-skandali me policin, Lleshaj vizitë blic në Malësi të Madhe

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka shkuar mëngjesin e sotëm në Malësinë e Madhe, pas skandalit të publikuar një ditë më parë në media, ku shefi i policisë së zonës Gruemirë, Berhan Bajrakurti ngacmonte seksualisht një 15-vjeçare duke i dërguar asaj video intime. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanËeb” se Lleshaj shoqërohet në këtë vizitë

OBSH: Shqipëria, vend problematik për përhapjen e fruthit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lëshuar një paralajmërim të fuqishëm në Evropë, pasi sipas saj, prevalenca e infeksioneve të fruthit është në shkallën më të lartë në një dekadë. Sipas të dhënave të publikuar kohët e fundit, në botë 82,596 njerëz janë infektuar dhe 72 (fëmijë dhe të rritur) kanë vdekur nga sëmundja e parandalueshme gjatë vitit 2018. Këto statistika të fundit janë

Aksident në Lezhë, plagoset rëndë një grua

Dy persona janë plagosur si pasojë e këtij aksidenti. Sipas informacioneve të policisë, në aksident janë përfshirë një furgon mallrash dhe një makinë Renault, që drejtohej nga një femër, e cila ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. Burimi: https://www.gazetaexpress.com

Fiton deri në 400 euro nata, 22-vjeçarja tregon si është të punosh striptiste në Tiranë

Një 22-vjeçare ka rrëfyer në emisionin “Exclusive” se si është të punosh striptiste në Tiranë. Vajza e quajtur Sara ka treguar se në një natë ka fitur deri në 400 euro, ndërkohë në muaj vlera ka shkuar deri në 4000 euro. Ajo tregon se paratë e fituara, dëshiron t’i investoj në një biznes shërbimi. Po

Punonjësi i gardës vret me armën e shërbimit bashkëshorten (Emri)

TIRANE Një punonjës i Gardës së Republikës ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten e tij 36-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në banesën e çiftit në Allias, ndërsa punonjësi i gardës Alket Arapi është arrestuar nga policia pas vrasjes. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet që e kanë shtyrë 44-vjecarin të vrarë bashkëshorten

Skandali i Bashkisë së Tiranës: Ia merr pronën biznesmenit nga Kosova, Erion Veliaj e mashtroi

Bashkia e Tiranës ka reaguar ndaj letrës së biznesmenit nga Kosova, Ramiz Kelmendi, i cili një ditë më parë i drejtohej kryebashkiakut Veliaj me një ankesë lidhur me shpronësimet në zonën e kthesës së Kamzës. Ai ankohet se toka ku kishte planifkuar të ndërtontë një qendër tregtare do të kalojë në pronësi të Bashkisë së

Mjekja shqiptare tregon episodin kur i rrëmbyen të bijën dhe tentuan t’ja përdhunojnë

Përdhunimi i të mtiurës në Kavajë nga të paktën 7 persona është kthyer në një pikë të rëndësishme reflektimi për opinionin publik shqiptar jo vetëm për shkak të dimensionit të tij traumatik por edhe për mundësinë që i ka dhënë kujtdo për të treguar historitë e tyre të ngjashme. Pediatrja shqiptare Lira Gjika ka treguar