Shqipëri - Page 534

E harrojnë në burg, policia nuk e liron edhe pse kapi autorët e vërtetë për vrasjet e Laçit

Ky është Eduart Lamaj që pranon se është personi që shfaqet në këto kamera sigurie, teksa hyn i armatosur dhe qëllon për vdekje Bujar Likën dhe Paulin Gjergjin. Kamerat e sekuestruara tregojnë se pas atentatit, Lamaj nxirret i plagosur nga bashkëpunëtorët, për t’u arrestuar 23 ditë me vonesë, në një kohë që autoritetet pretendonin se

I mori 4000 euro një qytetari që mos t’i arrestonte djalin, arrestohet polici

Një punonjës policie është arrestuar në Kavajë pasi akuzohet për korrupsion. Punonjësi i Policisë, I.D. dyshohet se duke keqpërdorur atributet që i jep detyra dhe funksioni, ka konsumuar veprën penale të “Korrupsionit pasiv”. Ai i ka kërkuar një shtetasi një shumë prej 4,000 eurosh me qëllim favorizimin për mos arrestim në flagrancë të djalit të

Apeli i fortë i Tritan Kalos: Mllefet politike mos i zbrazni në kurrizin e atyre që rrezikojnë jetën çdo sekondë për të sëmurët

Mjeku Tritan Kalo, në një status në facebook u ka kujtuar betimin e Hipokratit, kolegëve që sipas tij, “të verbuar nga ethet për PUSHT-SHTET janë lënduar disi edhe mendërisht, duke e humbur fillin e një reagimi deontologjikisht të pranueshëm”. Kalo, u drejtohet duke u thënë: NËSE profesionalisht apo fizikisht NUKU e keni mundësinë e kontributit

Merren 34 tamponë në Krujë, ja se prej tyre janë konfirmuar pozitivë me COVID-19

Shqipëria7 korrik 2020 Kajmaku shkoi në spitalin privat i shoqëruar nga avokati, po ruhet me policë Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, i arrestuar mëngjesin e sotëm, pas muajve të tërë në kërkim, shkoi në spitalin privat ‘Continental’, pas problemeve shëndetësore që shfaqi, i shoqëruar me avokatin e tij. Ai u…

Moti, të mërkurën dhe të enjten në Shqipëri

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha periferia e presinit të lartë atmosferik e cila do të influencojë përmirësim të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E mërkurë dt 8 korrik 2020 E mërkurë dt 8 korrik 2020 moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësira

Balla i PS-së përshëndet letrën e eurodeputetëve drejtuar Macronit dhe Ruttes për heqjen e vizave Kosovës

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka përshëndetur letrën e 42 eurodeputetëve drejtuar presidentit francez, Macron dhe kryeministrit holandez, Rutte, për të hequr vizat për Kosovën në fund të 2020-s. Është zv.Presidenti i Grupit të Partive Popullore Evropiane (PPE) në Parlamentin Evropian, bullgari Andrey Kovatchev, ai i cili publikon edhe letrat teksa,

Deklarata e fortë e Shapos: Llogaris që në fund të shtatorit të kemi diku te 270-350 vdekje

I ftuar në “Tempora”, mjeku Laidon Shapo tha se me llogaritë e tij deri në shtator pritet që të ketë diku te 270-350 vdekje. Sipas tij, gjërat mund të përshkallëzohen në të ardhmen me ritmet që po ecim në raport me pandeminë. Shapo: Me të dhënat e momentit, me këto ritme, 2-3 vdekje në ditë, llogaris

‘Enver Hoxha ishte homoseksual’/ Gazetari: Po me këtë do merret ‘studiuesi’ Auron Tare?!

Gazetari Flamur Vezaj, që prej disa vitesh jeton dhe punon në SHBA, ka gjetur një mënyrë shumë origjinale për ti kthyer përgjigje pretendimeve më të fundit të studiuesit Auron Tare. Ky i fundit pretendon se, duke kërkuar gjatë në dosjet arkivore të Sigurimit të Shtetit të CIA-s dhe agjenturave të tjera të huaja, ka zbuluar se