Category archive

Shqipëri - page 456

Posted on në kategorine Shqipëri

Basha zbulon arsyet pse mungoi në pritjen e Metës

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha mungoi në pritjen që Presidenti Ilir Meta mbajti dje në Pallatin e Brigadave me rastin e festës së pavarësisë. Shkak për këtë mungesë u bë vizita e Bashës në Shkodër, ku në mbrëmje ai mori pjesë në koncertin e organizuar me rastin e 105-vjetorit të pavarësisë. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Tahiri ‘nxjerr kokën’, komentuesit e masakrojnë me komente

Nuk kishte si të mungonte me urimin e tij për ditën e pavarësisë, njeriu më “ i kërkuar” momentalisht nga media shqiptare, Saimir Tahiri. Që nga dita që u shfaq në një emision “rozë” të Sokol Ballës duke tentuar së bashku të krijonin për shqiptarët portretin e një familjari të mirë, që po i bien më… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Trump i shkruan Metës për 28 nëntorin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Në porosinë e Trump kujtohet miqësia dhe bashkëpunimi i Shqipërisë me SHBA’të, ndërsa në fund theksohet nevoja për të vazhduar me reforma, në rrgën drejt anëtarësimit në BE. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Shqipëri-Kosovë, 12 marrëveshjet e firmosura mes qeverive

Plot 12 marrëveshje u firmosën në mbledhjen e dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës, zhvilluar në Korçë. Katër prej marrëveshjeve lidhen me bashkëpunimin për sigurimet shoqërore dhe integrimin, ndërsa 8 memorandume i takojnë energjisë elektrike, diasporës, mjedisit, kulturës, investimeve të huaja dhe certifikatave veterinare. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Biznes/Shqipëri

Shqipëri: Profesionistë ka, por nuk ka punë!

Nëse shpresoni të filloni punë në një bankë, do të keni të vështirë. Prej dy vitesh sistemi bankar rezulton në tkurrje përsa i përket numrit të degëve, por edhe marrjes së punonjësve të rinj, ndërsa e ardhmja duket edhe më pak premtuese. Pak banka po zgjerohen, ndërsa të tjera janë në stanjacion, por ka dhe… Vazhdo të lexosh

Shko lartë