Category archive

Shqipëri - page 330

Posted on në kategorine Shqipëri/Sport

“Më duhet ta pranoj, ai do të vetëflijohet në Kroaci”, rrëfimi rrëqethës i gruas së Ismail Morinës

Ballist (Ismail) Morina mund të vetëflijohet në qeli, në rast se drejtësia kroate do të vendosë përfundimisht pro ekstradimit të tij në Serbi. Ky rrëfim vjen nga bashkëshortja e “Ballistit”, Federica Lo Torto, e cila nëpërmjet një intervistë për “Pasdite në Top Channel”, tregon çdo peripeci të kaluar: dorëzimin e tij, vuajtjet e saj dhe… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Rama reagon për debatin mbi monumentin e Skënderbeut: Ju delenxhinj nuk arrini as tek k*qet e tij

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për debatin rreth çështjes së monumentit të ‘Skënderbeut’, ku disa zëra thonë se monumenti i tij u mbulua gjatë faljes së namazit për Barjam. Duke iu përgjigjur një qytetari në ‘Facebook’, i cili thotë se njerëzve u intereson më shumë ‘mbulimi’ i Skëndërbeut se krimet, Rama ka reaguar disi ashpër… Vazhdo të lexosh

Shko lartë