Lajme - Page 2291

Shfuqizimi i Gjykatës Speciale, procedurë me pengesa

Pas dy dështimeve të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ditën e premte, që të sigurojë kuorumin për shqyrtimin e kërkesës së 43 deputetëve nënshkrues, me të cilën kërkohej seancë e jashtëzakonshme për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e specializuara dhe Zyrën e prokurorit të specializuar, që njihet si Gjykata Speciale, procedimin e një projektligji për

Projektet që presin stabilitet politik

Viti 2017 nuk ka sjell ndonjë rezultat të theksuar në terren në zhvillimin e përgjithshëm ekonomik. Kjo për faktin se edhe gjatë këtij viti, sipas ekspertëve të ekonomisë, ka dominuar agjenda politike, sidomos angazhimet për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare dhe atyre lokale.

Rita Ora sjell bashkëpunimin me Liam Payne për filmin “Fifty Shades Freed”

Diçka speciale premton këngëtarja shqiptare në janar. Rita Ora ka njoftuar të gjithë me anë të postimeve në rrjetet sociale se shumë shpejt do të publikojë bashkëpunimin e ri me Liam Payne. Këngëtarët do të jenë zërat e kolonës zanore të filmit “Fifty Shades Freed”.  Ajo që vihet re është se sërish këtë herë u zgjodh

Haradinaj, ambasadorëve: Për Gjykatën Speciale i respektoj vendimet e deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorët e SHBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë dhe përfaqësuesin e Zyrës së BE-së në Kosovë, me të cilët bisedoi për çështjen e nismës së 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara, bën të ditur komunikata nga zyra për

Xhinset e këtij dimri… (FOTO)

Kur nuk po punon me emrat e mëdhenj si Lupita Nyong’o, Jennifer Hudson apo Hilary Swank, stilistja e personazheve të famshëm, Micaela Erlanger, zbulon edhe disa sekrete të trendeve që duan të dinë të gjithë ata që ndjekin modën.