Lajme - Page 1740

Ilaçi i ri për femrat që nuk mund të mbesin shtatzënë

Shkencëtarët britanikë kanë zbuluar hormonin i cili do të mund të lirojë hormonet e nevojshme për ovulim. Hormoni kishpeptin është rregullatori kryesor në reproduksion dhe njerëzit nuk kalojnë në pubertet pa këtë hormon. Shkencëtarët bëjnë me dije që jo shumë kohë më parë është zbuluar që këtë hormon e lëshon relaksimi i hormoneve që e

Grimi ngjyrë vjollcë

Nëse ju pëlqen grimi ngjyre vjollce ne ikub.al mund te lexoni disa sekrete ne mënyrë qe te realizoni një grim te bukur dhe ne mode. Nëse ju pëlqen grimi ngjyre vjollce ne ikub.al mund te lexoni disa sekrete ne mënyrë qe te realizoni një grim te bukur dhe ne mode. Mesa duke grimi ngjyre vjollce

Tapetët modern me forma të parregullta

Nder tapetet ne forma jo te rregullta mund te gjeni shume zgjidhje origjinale për te arreduar shtëpinë. nëse keni ndërmend ti jepni një pamje te freskët shtëpisë mund te synoni për modele nga me te ndryshme. Nder tapetet ne forma jo te rregullta mund te gjeni shume zgjidhje origjinale për te arreduar shtëpinë. nëse keni

Ja pse duhet të mbani lule në shtëpi

Përmirësoni shëndetin dhe zbukuroni shtëpinë tuaj vetëm përmes luleve. Jo të gjithë i pëlqejnë lulet në shtëpi, mirëpo ka disa arsye pse duhet ti mbani ato. Ndoshta ka ardhur koha ta mësoni veten të bashkëjetoni me gjelbërimin dhe  aromën e luleve në shtëpi. Lulet janë të mira për shëndetin fizik, mendor dhe janë një ndër

Ju ka tepruar panetone? Ja si ta ricikloni

Panetonja nuk tepron, vetëm nëse jeni familje e madhe dhe shumë dashamirës ëmbëlsirash. Përndryshe, përfundon të thahet pa u përdorur dhe pa shijuar si herën e parë. Që të mos e harxhoni kot, po ju tregojmë disa mënyra se si ta ricikloni, pas Krishtlindjes. Kremi do t’ju shpëtojë në çdo rast. Mjafton të përgatisni një

Ngjyrat e flokëve në modë për 2018 janë

    Sipas eksperteve te hairstyle ngjyrat me te bukura për 2018 do te jene 3. Sipas eksperteve te hairstyle ngjyrat me te bukura për 2018 do te jene 3. Sipas Byrdie site anglez ka publikuar se ngjyrat me te dashura për vitin e ri do te jene shume pranë natyrales, thuajse ne ngjyre nude.

10 mënyra grimi për të provuar për festa

Jeni ne kërkim te frymëzimit për grimin tuaj te Vitit te Ri por dhe për netët në vazhdim ? Po ju propozojmë disa ide te bukura make up-i shkëlqyes dhe impakt te fort. Fjala kyc? Smokey eyes, xixa, ngjyra metalike dhe buzëkuq. Jeni ne kërkim te frymëzimit për grimin tuaj te Vitit te Ri? Po

Dua Lipa me pizhame uron për festat e fundvitit

Dua Lipa ka shijuar vitin më të mirë në karrierë me albumin e saj që theu të gjitha rekordet dhe teksa po i afrohet fundit të vitit, ajo meriton edhe pak pushim. Bukuroshja është kthyer në Londër, duke i lënë të gjitha angazhimet e saj. Me pizhama nga apartamenti i asj në Londër, ajo ka

Grimi për festat e dimrit

Si dëshironi të grimoheni? Keni rregulla të cilat i ndjekni apo sipas ndjenjave momentale dhe asaj për të cilën mendoni se është më së miri për ju? Si do që të vendosni me rëndësi është të grimoheni ashtu që t’i theksoni të gjitha bukuritë e fytyrës suaj.

Mbulesat më të bukura të tavolinës për festa

Ka filluar countdown për festat 2017 dhe sot kemi vendosur tu ndihmojmë te gjeni mbulesat e tavolinës me te bukura për festa për te dekoruar tavolinën. Një nder traditat festive te cilat i kemi shume për zemër është dhe dekori i tavolinës ku do te kaloni festat. Ka filluar countdown për festat 2017 dhe sot