Category archive

Lajme - page 1268

Posted on në kategorine Lajme

Fitnes dieta, për një javë i hiqni katër kilogramë

Ekspertët e kanë menduar këtë dietë për ta përgatitur trupin për ushtrime, por edhe për ata që planifikojnë rënie në peshë, si të ushqehen gjatë ushtrimeve. Mirë do të ishte fitnes dieta të mbahet për katër javë. Në javën e parë humben tre-katër kilogramë, e më pas 2 kilogramë në javë. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

Përse lakra turshi është e shëndetshme për femrat?

Lakra turshi është ushqim tradicional që konsumohet gjatë vjeshtës dhe dimrit. Të rrallë janë ata që nuk e pëlqejnë, derisa kjo delikatesë është e hatashme edhe për femra. Burim për vitamina Lakra turshi i përmban pothuajse të gjitha vitaminat që janë të domosdoshme për shëndetin: B1, B2, B3, B6, K, U, dhe vitamina A. Falë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

Ulliri dhe fuqia e tij shëruese

Të gjithë kemi preferencat tona për frutën më të shijshme. Kjo edhe pa e ditur se brenda një kokrre lajthie apo ulliri, gjenden vitamina të shumta, që ndihmojnë organizmin të punojë në mënyrë të shëndetshme. Vazhdo të lexosh

kep qep domate patlixhan laker laken huder hudr hudher magdonos karrot karot carots spec kastravec brokoli brocoli kompir potato peper
Posted on në kategorine Lajme

10 ushqime që ju bëjnë të bukur

Shëndeti dhe bukuria fitohen gjithashtu edhe me ushqim të shëndetshëm… Disa ushqime, në sajë të vlerave të tyre ushqyese, mund të bëhen aleatët më të mirë të një forme të mirë dhe një pamje të freskët dhe të ndritshme. Ushqimet e pasura me këto virtyte të dobishme janë kaq të shumta: ne zgjodhëm dhjetë prej… Vazhdo të lexosh

stend arterie dhimbje koke zemra zemer heart attack
Posted on në kategorine Lajme

Simptomat e kolesterolit të lartë, të cilat duhet patjetër t’i njihni

Pasi simptomat e nivelit të kolesterolit të lartë nuk janë edhe aq të qarta, është shumë me rëndësi t’i mësoni dhe t’i identifikoni ato Ënjtja dhe mpirja e gjymtyrëve Ënjtja dhe ndjenja se ju janë mpirë gjymtyrët janë një nga simptomat e koelsterolit të lartë. Reaksioni ndodh pasi lipoidet e akumuluara parandalojnë qarkullimin e mirë.… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

6 mënyra efektive për të zhbllokuar hundën

Secili që e ka përjetuar bllokimin e hundës, pajtohet se duhet bërë gjithçka për zgjidhur këtë gjendje sa më parë. Mungesa e frymëmarrjes paraqet më së shumti pengesa dhe si rezultat i kësaj, marrim frymë përmes fytit që shkakton tharjen e fytit dhe kollën. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme/Maqedoni

Zgjidhja e kontestit të emrit përsëri kthehet në fokus

Kontesti për emrin pas përfundimit të zgjedhjeve lokale në Maqedoni dhe suksesin që e arriti koalicioni qeveritar, sërish kthehet në fokusin e diplomacisë ndërkombëtare, i ndjekur me optimizëm të madh dhe pritje për tejkalimin e tij përfundimtar, ndërsa takimi i parë i negociatorëve të së dyja palëve pritet deri në fund të muajit. Vazhdo të lexosh

Shko lartë