Kosovë - Page 517

Nesër asfaltohet rruga “Ilaz Kodra” në lagjen Dardania

Punimet në rrugët e kryeqytetit janë duke vazhduar tash e një kohë. Mirëpo rruga “Ilaz Kodra” në lagjen Dardania është drejtë përfundimit të punimeve, kjo pasi nesër i bëhet asfaltimi. Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, kërkoi mirëkuptimin e qytetarëve nese gjatë kësaj kohe dhe nesër do të kenë vështirësi në komunikacion. “Punimet janë drejt

Për t’u marrë shembull: Gastronomët në Gjakovë u shërbejnë shujta e pije mjekëve kujdestarë

Gatronomët në Gjakovë nga sonte do të shërbejnë shujta dhe pije për mjekët kujdestarë dhe repartet e ndryshme në këtë komunë të cilët janë të përkushtuar dhe punojnë përballë rrezikut të shtuar në Spitalin e Përgjithshëm. Në një njoftim ata kanë thënë se me ratocion me lokalet e tjera do të kujdesen për heronjët me

E rëndë: Ndërron jetë i riu nga Mitrovica, e zuri vinçi teksa ishte në vendin e tij të punës

Në mënyrë aksidentale, ka ndërruar jetë këtë të martë, i riu nga Mitrovica, Perparim Peci. Ai ishte duke punuar në kompaninë “Tehno Burimi”, ku mori lëndime vdekjeprurëse, teksa ishte duke punuar gjatë të martës. “Tehno Burimi”, në Mitrovicë, ku ishte duke punuar i riu, është kompani që merren me punime të vrazhda me beton. Një