Category archive

Kosovë - page 493

Posted on në kategorine Kosovë

Rrahet një serb në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë

Mitrovicë, 17 nëntor – Një serb, me inicialet B.S. (31) është rrahur mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës, në Lagjen shumetnike të Bosnjakëve, raportojnë mediat serbe. Sipas tyre, mbi të u vërsulen disa persona të panjohur, ndërsa sipas Radio Kontakt plus ai është vendosur në Spitalin e Mitrovicës. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Izetbegoviq i nënshtrohet kërcënimit të Vuçiqit, e tërheqë “njohjen” për Kosovën

Pas reagimeve të shumta ndaj intervistës së anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Baki Izetbegoviq për Dojçe Vele, ka ardhur edhe njoftimi nga kabineti i Izetbegoviqit, ku thuhet se agjencia serbe e lajmeve Tanjug e ka plasuar lajmin e rrejshëm për atë se Izetbegoviq ka thënë se Bosnja do ta njoh Kosovën, transmeton… Vazhdo të lexosh

Shko lartë