Besa Famgas bindshëm, në finalen e madhe

Besa Famgas nga Peja shënon fitore bindëse me rezultat 31:20 dhe janë në finalen të Kupës së Kosovës në hendboll.  
Pejanët treguan lojë shumë të mirë dhe si rrjedhojë e kësaj edhe shënuan fitore me 11 gola dallim, në takim që u luajt në Qendrën e  Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.

Gjuka me 8 gola ka qenë më efikasi te Besa, ndërsa te Kastrioti Mustafa me 8 sosh. 

Kastrioti-Besa Famgas 20:31 (7:18)

Kastrioti: Curri, Syla, Bega, A. Dugolli 3, A. Selmani, Bislimi 3, Shabani 1, M. Selmani, D. Dugolli, Rudari 2, Mustafa 8, Brahimi, Bytyqi, Qerimi 1, Zaskoku 2.

Besa Famgas: Luzha 1, Thaqi, Idrizi 1, Gjuka 8, Jupa 3, Musolli 4, D. Tahirukaj 5, Ramosaj 2, E. Vokshi, Kukrika 1, Prce 1, Visoka, Tafilaj 1, Mushkolaj 2, J. Vokshi, Y. Muqolli 2.