BDI fiton bindshëm në Llabunishtë të Strugës

Bashkimi demokratik për integrim e ka siguruar fitoren e parë në Dobovjan të Strugës, Bdi prinë me 34 vota më shumë se koalicioni Aleanca dhe Alternativa ndërsa e treta rënditet koalicioni Mundemi nga Lsdm dhe Besa me 18 vota.