Basketboll: Kosova me 10 pikë epërsi në pjesën e parë ndaj Luksemburgut (VIDEO)

në kategorine Kosovë

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultat 47 me 37 për Kosovën, të takimit basketbollistik mes Kosovës dhe Luksemburg, e vlefshme për fazën parakualifikuese për Kampionatin Evropian “Eurobasket 2020”.

Çereku i parë i takimit përfundoj me rezultat 30 me 17, kurse çereku i dytë përfundoj me rezultat 17 me 20.

Lojtari më efikas për Kosovën është Dardan Berisha.

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.