Barcelona kërkon fitore kundër Valladolidit për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull, formacionet

Barcelona udhëton sot në Estadio Jose Zorilla për t’u përballur me Real Valladolidin në ndeshjen që nis në orën 19:30, përderisa skuadra e Quique Setien synon të marrë fitore për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull të La Ligës.

Katalonasit shënuan fitore me rezultat 1:0 në derbin e qytetit kundër Espanyolit të mërkurën në mbrëmje dhe ata e dinë se do të duhet t’i fitojë të tria ndeshjet e mbetura deri në fund të sezonit për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull

Ndërkohë, Valladolidi e ka siguruar mbijetesën edhe për një tjetër sezon dhe mund t’i shijojë ndeshjet e fundit të këtij sezoni pa pasur presion nga lufta për mbijetesë.

Katalonasit i kanë fituar vetëm tri nga nëntë ndeshjet e fundit si mysafirë në La Liga dhe sot ata s’do ta kenë të lehtë të shënojnë gola kundër Valldolidit, që ka rekord të fuqishëm në mbrojtje në ndeshjet e zhvilluara në shtëpi.

Formacionet e të dyja skuadrave: