medial

Qeveria propozon ndryshime të Ligjit për mbrojtjen e dëshmitarëve

Qeveria në seancën e mbrëmshme miratoi Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për mbrojtjen e dëshmitarëve. Qëllimi i këtij propozimi ligji të ndryshuar është që të sigurohen kushte për zbatimin e Ligjit për Prokurorinë Publike për ndjekje të veprave penale të cilat lidhen dhe të cilat dalin nga përmbajtja e përgjimit joligjor të komunikimeve,

Bileta e fundit për Botëror

onte në mesnatë do të zhvillohet ndeshja mes Perusë dhe Zelandës së re, ku do të vendoset se kush do të kualifikohet në Kampionatin Botëror. Takimi i parë kishte përfunduar pa gola, dhe Peruja është favorite për të siguruar biletën në Botërorin “Rusia 2018”, shkruan albinfo.ch.