medial

Takim i Nënkomitetit për drejtësi dhe punë të brendshme në kuadër të MSA midis BE-së dhe Maqedonisë

Reformat në sistemin gjyqësor, gjendjet me të drejtat e njeriut, lufta kundër korrupsionit, punët e brendshme dhe menaxhimi me kufijtë, azili dhe migrimi, ishin temë për të cilat biseduan përfaqësuesit e Maqedonisë dhe të Komisionit Evropian në takimin e 12-të të Nënkomitetit për drejtësi dhe punë të brendshme në kuadër të procesit për Stabilizim dhe

Spasovski takon Xhaferin dhe koordinatorët partiak

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot në Kuvendin e Maqedonisë do të takohet me kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi, koordinatorët e grupeve parlamentare, kryetarët dhe anëtarët e komisioneve për mbikëqyrje,në drejtim të ndjekjes së prioriteteve dhe prioriteteve urgjente të reformës dhe përmbushjes së rekomandimeve dhe vërejtjeve të dhëna nga grupi i ekspertëve i

Aksident në Shkup- përplasen dy vetura

Një veturë “Reno” dhe “Shkoda”, mëngjesin e sotëm janë përplasur në afërsi të QT “Leptokarija”. Aksidenti ka ndodhur në udhëkryqin para Klinikës Bukuresht. Nuk ka informacione për arsyet, as edhe nëse ka të lënduar në fatkeqësinë, transmeton Medial.mk.