medial

​“Neymar është ndër më të mirët, Reali duhet ta transferojë”

Legjenda spanjolle, Jose Antonio Camacho ka thënë se Neymar është një nga lojtarët më të mirë në botë, dhe Real Madrid duhet të tentojë transferimin e tij. “Mendojë se Reali duhet të transferojë lojtarët më të mirë dhe Neymar është një nga ta”, tha Camacho për Cadena SER. “Nëse do të mund të nënshkruaja me

Qeveria u përgjigjet mësimdhënësve për grevën e paralajmëruar

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë ka paralajmëruar grevë njëditore për datën 12 mars. Kjo pasi kërkesa e tyre për punëtorët e arsimit në vitet e 90-ta nuk po zbatohet. Qeveria ka kërkuar kohë nga SBASHK-u, duke premtuar se këto kërkesa do të zbatohen. Madje, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari dje në një

Negociatat me Greqinë, deklarata e fortë e Ngjelës: Meta vonon autorizimin për të mbrojtur Berishën

TIRANE- I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati dhe kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela ka komentuar kërkesën e Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme dërguar presidentit Meta për të kërkuar plotfuqishmërinë për hapjen e negociatave me Greqinë. Ngjela tha se Meta vonon dhënien e autorizimit për të mbrojtur ish-kryeministrin Sali

Zbulohet dashnorja e re e Brad Pitt

Aktorja Tiffany Haddish do të jetë e dashura e re joshëse e Brad Pitt nëse ata të dy do të jenë të lirë në vitin 2019. Një “marrëveshje” të tillë thuhet të jetë arritur gjatë një takimi që patën ata të dy kohë më parë. Pitt me këtë rast nuk mundi t’i rezistojë sharmit të

Kosova mundësi e mirë për bizneset austriake për të investuar

Ambasadori i Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler, ka shprehur gatishmërinë e shtetit të tij për të vazhduar bashkëpunimin bilateral me Kosovën. Ai gjatë një takimi me ministrin e Financave Bedri Hamza po ashtu shprehu gatishmërinë e bizneseve të vendit të tij të shohin Kosovën si një vend me potencial për të investuar kapitalin e tyre.

Meta takohet me zyrtaren zvicerane: Mirënjohje për kontributin që jep Zvicra ndaj Shqipërisë

TIRANE-Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Sekretaren e Shtetit për Çështjet Ekonomike të Konfederatës Zvicerane, zonjën Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch. Presidenti Meta, vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira e miqësore midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për mbështetjen e madhe financiare dhe asistencën teknike që Zvicra i ka dhënë Shqipërisë që prej vitit 1992 e në vijim.

Vëllaznimi eliminon Dritën, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Vëllznimi i Gjakovës ka mposhtur Dritën pas penalltive 6:5, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve u mbyll baras 2:2. Të parët në epërsi kaluan gjakovarët me golin e shënuar nga Chibuese (10’). Megjithatë, gëzimi i mysafirëve zgjati shumë pak, pasi ende pa

Vila përrallore ku po riaftësohet Neymar

Pas operacionit që kreu të shtunën në kavilje, sulmuesi brazilian Neymar Jr. ka nisur fazën e riaftësimit. Futbollisti i PSG do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 3 muaj dhe periudhën e riaftësimit do ta kryejë në Brazil. Dhe “Zotëria 222 milionë” do të rehabilitohet në Mangaritiba, ‘Pallatin Mbretëror’ me vlerë 29 milionë dollarë,

Sekreti i golave të Messit nga gjuajta e lirë, është një këshillë e Maradonas në vitin 2009

Lionel Messi nuk e ka ndërmend të ndalet së shënuari gola nga gjuajta e lira. I treti radhazi dhe numër 33-të në karrierë me Barcelonën ishte ai në fitoren kundër Atletico Madridit me rezultat 1-0. I pari ishte prapë ndaj Atleticos, në sezonin 2008/09, kur Pep Guardiola ishte trajner i Barçës. Në anën e majtë

Pacolli homazhe tek Jasharajt

Nënkryetari i Prishtinës Selim Pacolli ka bërë sot homazhe në kompleksin memorial në Prekaz. Pacolli me anë të një postimi në Facebook ka thënë se Prekazi shërben si udhërrëfyes për të kujtuar themelet e lirisë. Postimi i Pacollit: Sot bashkë me zyrtarë të Aleancës Kosova e Re në nivel lokal e qendror por edhe me

Greqi, 6 të arrestuar lidhur me një grup ekstremist

Të paktën gjashtë të dyshuar të lidhur me një grup ekstremist u arrestuan nga policia greke për anti-terrorizëm gjatë një operacioni në shkallë të gjerë gjatë ditës së sotme, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas agjencisë së lajmeve shtetërore greke, grupi me emrin “Combat 18 Hellas” ka kryer më shumë se 15 sulme deri më sot.

Rrëzohet avioni rus në Siri, 32 të vdekur

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë njoftoi se një avion i tipit Antonov-26 është rrëzuar në afërsi të bazës ajrore Himejmim në Siri me ç’rast kanë humbur jetën 26 pasagjerë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në deklaratën e ministrisë thuhet se sot në afërsi të bazës Himejmim në Siri është rrëzuar një avion transportues rus

Ekskluzive: Ja aktakuza serbe për aktivitetet e Adem Jasharit, Hashim Thaçit dhe të tjerëve nga viti 1992 (Dokument)

Adem Jashari dhe Hashim Thaçi në vitin 1993 Më 27 mars të vitit 1997, e ashtuquajtura Gjykatë e Qarkut në Prishtinë e përbërë nga prokurorë dhe gjyqtarë serbë, kishte marrë vendim që t’i dënojë 15 shqiptarë. Në mesin e tyre ishte edhe komandanti legjendar Adem Jashari, presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ish-kryetari i Skenderajt, Sami

Shqiptari u gjet i vrarë pas bisedave me një femër në internet, policia greke identifikon pas 6 vitesh vrasësit

ATHINE- Policia greke ka zbardhur vrasjen e një shqiptari, ngjarje e ndodhur 6 vite më parë në Athinë. Krimi ndodhi në datën 21 shtator 2012 në kryeqytetin helen. Shqiptari, 29 vjec u gjet i vrarë në makinën e tij në orët e para te mëngjesit të 21 shtatorit 2012 në lagjen “Peristeri”. Nga hetimet e

Aksidentohet deputeti i Kuvendit të Kosovës (Foto)

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda është aksidentuar me veturën e tij në Dragodan të Prishtinës, respektivisht përballë objektit të ri të Ambasadës së SHBA-së. Deda vozitë veturën e tipit “Hyundai Atos”. “Indeksonline” iu sjellë pamje nga vendi i ngjarjes, ku po qëndrojnë edhe policia. Veturat kanë pësuar dëme materiale.  

Skënderaj: Artistët, pavarësisht fushës apo stilit, duhet të japin maksimumin

Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Alban Skënderaj, para dy dite ka mbajtur koncertin “Hapësira e një ëndrre”, ku ka pasur interesim shumë i madh për të. Koncerti është mbajtur më 4 mars në Pallatin e Kongreseve, në Tiranë, në bashkëpunim me orkestrën simfonike të RTSH-së. Lexoni edhe:  Miriami ia dedikon mesazh prekës Albanit Këngëtari përmes

Chrissy Teigen braktis “Oscars” dhe ka një njoftim interesant për gratë shtatzëna

Modelja e famshme Chrissy Teigen dhe bashkëshorti i saj John Legend po ashtu si Ashton Kutcher dhe Mila Kunis nuk ishin të pranishëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscar”. Pak orë para fillimit të ceremonisë modelja e famshme e cila është 6 muajshe shtatzëne me fëmijën e saj të dytë lajmëroi se nuk do