medial

Kokainë dhe heroinë në Tiranë, dy në pranga

Në Rrugën “Hoxha Tasim” është ndalur për kontroll Gentian Kalemi, 37 vjeç. Në brendësi të mjetit të tij tip “Audi” u gjet një dozë kokainë. Por më pas në shtëpi, Kalemit i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 90.2 gramë fara Cannabis Sattiva, si dhe shumat monetare 36440 Franga Zviceriane, 170 Euro,

E zbulon nënkryetari i LDK-së: Vjosa Osmani ose Lutfi Haziri do ta udhëheqin LDK-në

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, i ka quajtur thashetheme deklaratat e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq lidhur me atë se në të ardhmen Lista Serbe do të largohet nga Qeveria e Kosovës për shkak të fuqizimit të Ushtrisë së Kosovës dhe pas gjithë këtij skenari LDK do të mund të jetë pjesë e