F.S

NBA, Irving kthen Bostonin te fitorja, Oladipo nderon Pacers

Boston Celtics arrin një fitore “in-extremis” ndaj Denver Nuggets, 110 -111, falë një Irving në superformë. Ish-basketbollisti i Cleveland Cavaliers realizoi 27 pikë, dha 6 asiste dhe kontrolloi 3 topa poshtë koshit në një sfidë që e ruajti ekuilibrin deri në frymën e fundit. Në radhët e vendasve spikati Jokic me 24 pikë, 5 asiste

Euroambasadori Zhbogar për vizitë në Konçe

Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë ambasadori Samuel Zhbogar, sot do ta vizitojë komunën Konçe si pjesë e fushatës “BE për ty”, qëllimi i së cilës është ngritja e vetëdijes dhe informimi i opinionit për ndihmën nga BE-ja në vend.

SHBA publikon Raportin e Kremlinit

Departamenti amerikan i Thesarit publikoi një listë të shumëpritur të rusëve që besohet se kanë lidhje të afërta me presidentin Vladimir Putin dhe që mund të jenë shënjestra të mundshme të sanksioneve të SHBA-së,njofton REL.

Hiqni dorë nga buka me reçel: Mëngjesi ideal është kaq i thjeshtë dhe i shpejtë

Shumica prej nesh zgjohen herët në mëngjes, nisen për në punë dhe kanë një ditë të zënë. Ndonjëherë, okay shpeshherë, s’na del koha të gatuajmë mëngjes dhe dalim pa ngrënë. Që është gabimi më i madh që mund të bëjmë. Zgjidhja është një mëngjes i shpejtë, relativisht i lirë, i lehtë, ushqyes dhe njëkohësisht i