F.S

Zbulohen klauzolat më të mëdha në futboll – Nga Benzema, te Messi e Felix, shifra të frikshme

Klauzolat më të mëdha të lirimit në futbollin botëror janë zbuluar dhe jo çuditërisht shumica e lojtarëve janë të Barcelonës apo Real Madrid. Mediumi i njohur beIN Sports ka zbuluar klauzolat e lirimit të futbollistëve, ku lojtari me klauzolën më të madhe në botë është sulmuesi i Realit, Karim Benzema. Francezi ka qenë një lojtar integral që

Dy xhudistë nga Kosova fitojnë medalje në Itali

Dy xhudistët kosovarë, Dardan Cena dhe Anes Veseli, kanë siguruar medalje në garën ndërkombëtare të xhudos Alpe Adria në Lignano të Italisë. Cena e ka fituar medaljen e artë; ndërsa Veseli të bronztën. Kështu ka njoftuar trajneri Driton Kuka përmes një shkrimi në Facebook. Dardan Cena i artë 66 kilogramë U18 Anes Veseli i bronztë

Vritet futbollisti anglez, u gjet i masakruar në shesh gjatë natës, autorët i thyen kafkën

ANGLI Një futbollist anglez i kategorive të ulëta është vrarë gjatë natës në Nottinghamshire. Bëhet fjalë sipas mediave angleze për Jordan Sinnott, një futbollist i Matlock Toën. Ai kishte dalë natën jashtë teksa u gjet në një shesh në gjendje të rëndë shëndetësore. Dyshohet se disa persona e kishin rrahur dhe i kishin thyer kafkën.

Gjenerata e re e Mondeos së Fordit arrin më 2021

Edhe pse është spekuluar se Fordi mund të heqë plotësisht modelin Mondeo, duket se gjenerata e re e tij tashmë është në punë. Me vetëm 30,782 njësi të shitura në nëntë muajt e parë të vitit 2019, Ford Mondeo nuk mund të mburret se po përballet mirë me konkurrencën në segmentin “D” të veturave në

Princi i Arabisë Saudite, Mohammad bin Salman bënë ofertë të majme për blerjen e Newcastle

Newcastle United raportohet se është në bisedime me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammad bin Salman, i cili thuhet se ka bërë një ofertë prej 340 milionë funtesh apo 403 milionë euro për blerjen e klubit. Laraskat janë në pronësi të Mike Ashley që nga viti 2007 dhe përkundër një numri propozimesh në të

Mourinho flet për situatën e Eriksen

Mourinho është i zhgënjyer me Interin për Eriksenin, i cili vazhdon të mos e dijë të ardhmen. Jose Mourinho hapur e ka fajësuar Interin për vonesën e negociatave për Christian Eriksen, në ditët e fundit të merkatos së janarit. La Gazzetta dello Sport raporton se takimi i parë ka ndodh me 22 nëntor, ndërsa sot

Zbulohen madhësitë e modeleve të iPhone për sivjet

Sipas paralajmërimeve, në shkurt Apple do ta fillojë prodhimin e modelit më të lirë iPhone, i cili do të duhej të emërtohet iPhone 9. Telefoni pritet të dalë në treg në muajin mars. Gjatë shtatorit pritet lansimi i modelit premium të iPhonet. Tani një raport i ri nga blogu Macotakara i zbulon madhësitë e iPhoneve

Trump dhe Johnson diskutojnë për rrjetin 5G

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kryeministri britanik, Boris Johnson, zhvilluan një bisedë telefonike për çështjen e sigurisë së rrjetit të telekomunikacionit, disa ditë nga vendimi britanik për pjesëmarrjen e Huawei-t në rrjetin 5G. “Dy krerët diskutuan veçanërisht për çështjen e bashkëpunimit në lidhje me garantimin e sigurisë së rrjetit tonë të telekomunikacionit”, njoftuan Downing Street

Video/ Kjo Barcelonë nuk shihet me sy! Valencia e kap me “shuplaka” dhe i jep mundësinë e arratisë Real Madridit

Është terr i zymtë për Barcelonën! Pas fitores kundër Granadës dhe asaj plot vuajtje në Ibiza, për Kike Setien vjen humbja e parë. 2-0 në “Mestalla”, firmosur nga Maksi Gomez, por mund të shkonte më keq se kaq. Barcelona e re tani për tani bën një mbajtje të kotë të topit dhe është e brishtë

Bajerni “shpartallon” Schalken, 1 pikë larg kreut

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Schalkes duke e mposhtur me rezultat 5:0 në kuadër të javës së 19 në Bundesliga. Lewandowski, Muller, Goretzka, Alcantara e Gnabry shënuan nga një herë për fitoren e 12-të të Bayernit këtë edicion. Me këto tri pikë, Bayerni shkon në vendin e dytë me 39 pikë të grumbulluara, duke

FA Cup, Chelsea kalon në fazën tjetër

Chelsea është kualifikuar në rundin e pestë të FA Cup, pasi e mundi 2-1 skuadrën e Hull City. Chelsea i Frank Lampard ndeshe pas ndeshje po tregon paraqitje pozitive dhe po i dërgon sinjale se janë skuadër për t’u mposhtur. Blutë e Londrës tani kanë siguruar një vend në rundin e pestë të FA Cup,

Si ta fshini llogarinë në Twitter?

Po mendoni se si ta fshini llogarinë në Twitter? Ndiqni këta hapa. Kliko në avatar-in e profilit tënd në këndin e sipërm të djathtë të ekranit tënd dhe zgjidh “Cilësimet dhe privatësinë”. Shkoni në fund të faqes dhe do të shihni një lidhje që thotë ‘Deaktivizoni llogarinë tuaj’. Klikoni në këtë lidhje dhe do të

Kundër kurdisjeve të ndeshjeve para grupmoshave të reja të klubeve të kryeqytetit  

Me pjesëmarrje masive të futbollistëve të grupmoshave 15 deri 19 vjeç, sot, në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë është mbajtur ligjërata e radhës kundër kurdisjeve të ndeshjeve në futboll. Para futbollistëve të rinj të Rajonit të Prishtinës ligjëroi zyrtari për integritet të garave në FFK, Ejup Osmani. Ligjëratat e

Makinat “smart”, prezantohet sistemi që do të evitojë aksidentet në rrugë

Aksidentet rrugore shkaktojnë vdekjen e 1.3 milion personave dhe plagosjen e 10 milionë të tjerëve çdo vit. Kjo është statistika e publikuar nga Organizata Botërore e Shëndetit. Ndaj shumë kompani teknologjie punojnë për zhvillimin e pajisjeve dhe mënyrat për të evituar këto aksidente. Kompania Derq e vendosur në Dubai dhe Detroit po testojnë teknologji të

Dardan Cena i shkëlqyeshëm, i artë!

Xhudisti i talentuar Dardan Cena, shkëlqeu në Itali. “Turneu Alpe Adria 2020 për kadet dhe junior po mbahet në Lignano Itali! Dardani sot na gëzoj me medalje të artë, performansë e mirë edhe e garuesve tjerë që janë në garë për medalje edhe më tutje! Sot garuan kadetët U18 nesër garojnë juniorët U21! Gjenerata të

Lipjani nuk i reziston Ponte Prizrenit

Ponte Prizreni ka mundur në udhëtim Lipjanin me rezultat 77:97 (19:24, 19:23, 20:29, 19:21) në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Prizrenasit e filluan ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 19:24, derisa me lojë të mirë vazhduan edhe në periudhën e dytë, që e fituan 19:23, për

Setien flet pas humbjes: Lojtarët u përkushtuan, por ka gjëra që nuk janë kuptuar!

Quique Setien pësoi humbjen e parë në ndeshjen e dytë në La Liga që drejton Barcelonën. Këta të fundit u mposhtën 2-0 nga Valencia në “Mestalla” dhe trajneri foli për mediat pas disfatës. “Pjesa e parë nuk ishte fare e mirë nga ne. Valencia pati shumë mundësi prej gabimeve tona. Nuk ka qenë mungesë përqendrimi,

Konte ul euforinë: Merkato e mirë, por kujdes sepse nuk kemi blerë gjysmën e Real Madridit

Kampionati, merkatoja dhe barazimi me Leçen që është ende një plagë e hapur. Po mbetet vullneti që të vijohet të ecet përpara, përgjatë kësaj rruge dhe me kokën ulur. Antonio Konte paralajmëron Interin e tij që të mos ulë vigjilencën përballë Kajliarit sepse “ajo është një skuadër e mirë dhe këtë e tregon renditja”. Sigurisht

Rezultatet e dobëta të Mançesterit, tifozët e Junajtidit marrin vendimin ekstrem!

“Old Trafford” është një nga tempujt e futbollit, një stadium mitik që ka brenda tij shumë histori e pasion, lotë dhe hare, suksese dhe zhgënjime. Por në këto vitet e fundit, zhgënjimet kanë qenë të mëdha dhe tifozët e Junajtidit, të mësuar me donimin në ishull në tre dekadat e fundit, e kanë të vështirë

Video/ Përplasje të dhunshme mes ultrasve të Valencias dhe atyre të Barcelonës

Ndeshja e sotme mes Valencias dhe Barcelonës, që po luhet në stadiumin “Mestalla”, është shoqëruar me përplasje të forta mes tifozerive, me skena të tilla që mediat lokale i kanë përcaktuar si “guerrilje urbane”. Mes dy tifozerive ka shumë rivalitet dhe nuk hezituan të konfrontohen dhe të hedhin flakadanë ndaj njëri-tjetrit dhe të goditen me

Video/ Fitore “in-extremis”, Dejvi Bregu nderon Skënderbeun ndaj Flamurtarit

Ka mjaftuar një gol i vonë i shënuar nga vlonjati në portën e vlonjatëve, që Skënderbeu të sigurojë suksesin e dytë radhazi. Pasi mposhti kampionët e Partizanit pak ditë më parë, bardheuqtë vijonë ngjiten në renditje duke thyer jo pa vështirisësi vendin e fundit në tabelë, Flamurtarin. është dashur të vijë minuta e 89-të që

Video/ 5 gola në 59 minuta, Erling Haland po thyen rekorde në Bundesligë

Bundesliga bie në këmbët e Erling Braut Haland. 19-vjeçari norvegjez nuk po rresht së mahnituri dhe ka hyrë menjëherë në historinë e futbollit gjerman. Me dygolshin e shënuar kundër Këlnit, Haland është lojtari i vetëm që ka arritur të shënojë 5 gola në vetëm 59 minuta të luajtura me fanellën e Borusia Dortmundit që nga

FSHF njofton klubet shqiptare: Rriten mundësitë për t’u përfaqësuar në Europë!

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar klubet dhe opinionin sportiv shqiptar pak çaste më parë në lidhje me qarkohen më të fundit të UEFA-s, e cila informon lidhur me ndryshimet e formatit të kompeticioneve të Ligës së Kampionëve, Ligës së Europës dhe Ligës së Konferencës për ciklin 2021-2024. Kështu, sipas qarkores 5/2000, ky format u

Tifozët e Lacios e kalojnë limitin me mesazhin: Zaniolo, topalli i Romës!

Tronditje në Romë pas asaj parrulle të ekspozuar nga tifozët e Lacios jashtë Trigorias, qendrës stërvitore të Romës. Në shenjestër edhe njëherë Nikolo Zaniolo, që dy javë më parë theu ligamentet e gjurit: “Zaniolo si Roka, topalli i Romës”, shoqëruar me një karrige me rrota. Referimi i lacialëve, që janë në luftë prej kohësh me