e-medial

“Kam USB, do e bëj publike”, thellohet konflikti në familjen nga Belshi, dy vëllezërit përballen live, Bledari: Nëse prindërit kanë moral…

Vazhdon historia e familjes Dervishi nga Belshi. Disa ditë më parë në studion e emisionit “Me zemër të hapur” ishin bashkëshortët së bashku me njërin prej djemve Mikelin, të cilët thanë se djali tjetër, Bledari, është në konflikt me prindërit për shkak se kërkon të marrë gjithë banesën. Në sherrin mes tyre është përfshirë edhe

“Pse vuan Rama? Ai ka gjithçka!” Artur Zheji: Edhe ‘Këçëkëistët’ duhet të jenë nesër, pjesë e organizuar e ushtrisë së tij të ardhshme zgjedhore

Nga Artur Zheji Në daljet më të fundit të kryeministrit, është vënë re një mplakje e parakohshme e tij. Portreti, sytë e rraskapitur, goja që sikur ka filluar t’i merret nga pak (një tmerr i madh ky, apo jo?! Kujdesu më shumë për veten Ramë!) dhe me një kthjelltësi mendore të mjegullt e me shtrëngata

“Vaksina falas”, Bardh Spahia-Ramës: Turp e faqe e zezë! Shëndetësia në gjendje katastrofike!

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, shkruan në një postim në “Facebook” se shëndetësia ndodhet në gjendje katastrofike. Duke iu drejtuar Edi Ramës, ish-deputeti thekson se ai po bën gati 7 vjet në karrigen e kryeministrit dhe akoma shet mend me arritjet që ka gjetur. Ky reagim i fortë i Spahisë vjen pas thirrjes që kryeministri Rama

LAJM I FUNDIT/ Hiqej si ‘juriste’ dhe i mori vrasësit 50 mijë euro, Gjykata ‘fundos’ mashtruesen seriale

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 33-vjeçaren, Amarilda Leka, e cila përmes mashtrimit arriti t’i merrte 50 mijë euro një të dënuari për vrasje. Ajo hiqej si juriste e Gjykatës së Lartë, ndërsa përmes këtij kamuflimi, ajo i premtoi të burgosurit se do të ndikonte në lirimin  e tij. Shtetasja nga Përmeti por me

Bazuar në një ngjarje të vërtetë, “Zogu i zi” me Laura Nezhën e Alfred Trebickën rikthehet në “ArTurbina”

15 vjetë pas historisë së dashurisë tragjike në kohë të gabuar të 12 vjeçares Una me 41 vjeçarin Rei, histori e cila ka shkatërruar jetët, Una shfaqet përpara tij. Ajo ka ngrirë në kohë, pa shpresë. Në pamje të parë, duket sikur Una vjen për hakmarrje, për larje hesapesh, por motivet e ardhjes janë më

‘Shkolla evropiane’/ Taulant Balla: Sfidat e reja kërkojnë angazhim dhe përfshirje të grupeve të interesit

TIRANË Kreu i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla, i pranishëm në hapjen e Shkollës së Integrimit Europian në Tiranë tha se rrugëtimi i vendit tonë për në BE nuk ka përfunduar. Ai iu bëri thirrje pjesëmarrësve në këtë shkollë që të përfitojnë sa më shumë nga eksperiencat e vyera të vendeve të rajonit,

Nga 200 euro për t’i kaluar në vendet e BE, agjentët e Frontex arrestojnë 4 persona në Kapshticë

Policia e Korçës dhe agjentët e Frontex kanë arrestuar katër persona, pasi janë kapur duke transportuar disa shtetas të huaj, kundrejt fitimit. Sipas policisë, të arrestuarit iu kishin marrë nga 200 euro shtetasve të huaj, duke iu premtuar se do t’i kalonin drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Njoftimi i policisë: Devoll Policia Kufitare në bashkëpunim

“ Si shfrytëzuam tregun për milionat e para,” Samir Mane: Sot varemi nga një postim në tëitter i Donald Trump

TIRANE “Do të doja të dija si arrite ta bëjë milionin e parë?” ishte pyetja e një prej studentëve të kolegjit Universitar Luarasi, e cila ngacmoi biznesmenin Samir Mane edhe pse nuk hezitoi t’i përgjigjej. ‘Në kohën që kam filluar biznesin, marzhet e fitimit për të shitur televizor, ishin 250%. Nëse një televizor u blinte

“Lini debatet për Kushtetuesen”, ambasadori i BE thirrje politikës: Dialogu është i rëndësishëm për të ardhmen e vendit

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, foli sërish për procesin integrues të Shqipërisë. Ai theksoi se moshapja e negociatave krijoi një debat të gjerë, ndërsa shtoi se angazhimi i BE-së kundrejt Shqipërinë mbetet po i njejtë dhe i pandryshuar. Gjithashtu ai apeloi për një dialog politik mes palëve duke kërkuar të lënë mënjanë

“Në Shqipëri do kohë të dalim nga thashethemet e tregut për problematikat që i vishen një biznesmeni” Samir Mane leksion me studentët e ‘Luarasit’

Në leksionin me studentët e Kolegjit Universitat ‘Luarasi”, biznesmeni Samir Mane, krahas suksesit në sipërmarrjet e tij u ndal të komentojë ndau me to edhe vështirësitë e hasura në rrugën e gjatë e të vështirë të të bërit biznes. “Raste dështimi kam pas disa, kanë qenë edhe morale, kemi humbur miliona euro. Të gjithë ju

Sekretari i Gjykatës Kushtetuese: Kemi ulje të buxhetit për 2020. Bashkim Fino: Është i mjaftueshëm

Projektbuxheti i vitit 2020 për Gjykatën Kushtetuese po diskutohet sot në Komisionin e Ligjeve. Sekretari i Përgjithshëm i Kushtetueses, Eugen Papandili, tha se për vitin 2020 ky institucion ka ulje në buxhet. Sipas tij, janë hequr 3 milionë lekë të reja për shpenzimet operative. Por, për deputetin socialist, Bashkim Fino, kjo deklaratë nuk është e

Gramoz Ruçi kritika politikanëve: Jemi jo tolerantë, besojmë më shumë te partia se te demokracia

TIRANË Kryetari i Parlamentit të Kuvendit, Gramoz Ruçi i pranishëm në konferencën e mbajtur në Tiranë me temë “Feja si instrument i Paqes”, nuk kurseu kritikat ndaj politikës, ndërsa tha se ajo është shumë pak tolerante. Ai theksoi se Shqipëria është vendi i duhur për të folur për këtë temë kaq sensitive.“Unë mendoj se jemi

Gramoz Ruçi kritika politikës: Jemi jo tolerantë, besojmë më shumë te partia se te demokracia

TIRANË Kryetari i Parlamentit të Kuvendit, Gramoz Ruçi i pranishëm në konferencën e mbajtur në Tiranë me temë “Feja si instrument i Paqes”, nuk kurseu kritikat ndaj politikës, ndërsa tha se ajo është  shumë pak tolerante. Ai theksoi se Shqipëria është vendi i dukur për të folur për këtë temë kaq sensitive. “Unë mendoj se

Libri dhe kikirikët

Shqiptarët në Maqedoni nuk mund të ankohen sa i përket botimit të librit. Vit për viti botohen libra të ndryshëm dhe me bollëk. Është çështje tjetër që herë pas herë dëgjohen zëra për krizë leximi. Mungesa e madhe e kritikës, mungesa e trajtimit nga ana e mediumeve, por edhe mungesa e një kontrolli institucional, ka

“Shpresoj të bëhet edhe teatri i ri”, Robert Ndrenika në stadium për ndeshjen Shqipëri-Francë

TIRANE Ndeshja hapëse e stadiumit të ri Air Albania, e cila përballi të zotët e shtëpisë me kampionët e botës ka sjellë në tribunë edhe aktorët e njohur të skenës shqiptare Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi. atyrisht që cilësia e shtëpisë së re të kombëtares tonë i ka impresionuar të gjithë përfshi edhe dy artistët,

75-vjetori i çlirimit/ Luan Rama: 17 nëntori i 1944, një medalje krenarie e luftës balliste për çlirimin e Shqipërisë

TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar datën e çlirimit të Tiranës pohon se “17 nëntori i vitit 1944 duhet të shërbejë si  “medalje krenarie e luftës balliste” për çlirimin

Studimi i pa publikuar: Ka rënë në 60% popullata e shqiponjave të malit. Specialistët: I shërojmë me miqësira

Kjo shqiponjë mali vetëm 1 vjeç ishte me fat pasi një banor i zonës së Kurveleshit sinjalizoi orintologët për ta shpëtuar kur e gjeti të plagosur rëndë në krah. Por tashmë shqiponja, është rikthyer në habitatin e vet e rehabilituar. Siç shikohet nga kjo video sapo u lirua, hapi krahët, u ul në një tarracë,

Kosovës nuk i ndahet zemra nga Shqipëria, por policia i ‘fik’ në kufi. Ja çfarë iu gjet tifozëve

Në kuadër të masave të marra për garantimin e rendit dhe sigurisë, parandalimin e futjes së fishekzjarrëve dhe kapsollave në stadium gjatë ndeshjes që do luhet mbrëmjen e sotme në stadiumin “Arena Kombëtare”, në Tiranë, Policia ka shtuar masat e kontrollit duke filluar që në hyrje në pikat e kalimit kufitarë dhe deri në momentin

Meta pret mysafirin e veçantë: Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!

Presidenti Ilir Meta ka pritur në këtë të diel një mysafir të veçantë. Bëhet fjalë për ambasadorin Sam Brownback, i ngarkuari i SHBA-ve për lirinë fetare ndërkombëtare. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta thekson se ditën e nesërme të dy do të marrin pjesë në Konferencës për Lirinë Fetare “Një kënaqësi e veçantë të kem

Franca kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen anëtare në Be përmes një procesi gradual

Franca kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të behen anetare e Bashkimit Europian përmes një procesi gradual sipas një dokumenti që ka siguruar portali EU Observer me qender ne Bruksel.Sipas një dokumenti informal gjashtë faqesh që po qarkullon nga diplomatët europian nënvizohet nevoja e një anetaresimi gradual bazuar në një qasje të reformuar në procesin

VIDEO/ Tentuan të kalonin kufirin me dro.gë dhe euro të veshur si policë, si ranë në pranga 5 të rinjtë

Policia ka arrestuar 5 persona, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi u kapën me një sasi droge si dhe me një sasi eurosh.NJOFTIMI I POLICISËFinalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar “Kurila”.Goditet një rast i tentativës së trafikimit ndërkombëtar të lëndëve narkotike.Arrestohen në flagrancë 5 shtetas dhe 2 të tjerë shpallen në

Çlirimi i Tiranës, Kryemadhi: 17 nëntori, amanet i gjakut të dëshmorëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përkujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Përmes një mesazhi në “Facebook” Kryemadhi tha se kjo ditë është amanet i gjakut të dëshmorëve. “Tirana antifashiste sot është në 17 nëntorin e 75-të të çlirimit prej pushtuesve nazifashistë dhe bashkëpunëtorëve të tyre, është në ditën e madhe të lirisë, që

Derrat e egër hanë kokainën e groposur, si u zbulua grupi i 3 trafikantëve shqiptarë dhe italiani

E gjithë strategjia e tyre për të fshehur një sasi kokaine në tokë, ka rezultuar e dështuar, pasi ajo është ngrënë nga një tufë derrash të egër. Ngjarja në fjalë është regjistruar në një pyll në Toscana. Dailymotionail shkruan se kokaina me një vlerë prej 19.800 eurosh ishte groposur nga trafikantët, por që në fakt

Shtatë vite më parë, kthimi i eshtrave të Mbretit Zog

Forcat komuniste në mëngjesin e 17 nëntorit 1944 shkatërruan mauzoleumin ku preheshin eshtrat e Nënës Mbretëreshë Sadije dhe hynë triumfalisht në Tiranë si çlirimtarë, “a thua se ai varr ishte gjermani i fundit”. 68 vjet më vonë, pikërisht më 17 nëntor 2012 me nismën e Partisë “Lëvizja e Legalitetit” dhe mbështetjen e gjithanshme të Kryeministrit