e-medial

Turpi në futbollin shqiptar, tifozët irritohen dhe qëllojnë me gurë. Lojtari dërgohet…

Turpi në futbollin shqiptar, tifozët irritohen dhe qëllojnë me gurë. Lojtari dërgohet…. Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme, gjatë ndeshjes mes Delvinës dhe Tepelenës, e cila ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit me rezultatin 3:2. Pikërisht kjo humbje nuk është pritur mirë nga tifozët delvinjot, të cilët të irrituar kanë

Përfundon pjesa e parë e rregullimit të sheshit në Shtime, punimet mbesin në gjysmë

Në qytetin e Shtimes, ditë më parë ka nisur rindërtimi i Sheshit “Ahmet Shtimja”, i cili shtrihet përgjatë brigjeve të lumit Shtimjanja, me një sipërfaqe prej 3500 metra katrorë. Sheshi në fjalë do të ketë ulëse, gjelbërim të ulët dhe të lartë, kanalizim kullues atmosferik dhe për ujëra të zeza, trupa ndriçues e të tjerë.

Rikthehet transporti ndërkombëtar i autobusëve, kthimi gradual i udhëtarëve edhe në linjat ndërurbane

Shkup, 25 qershor 2020 (MEDIAL) – Transportuesit e autobusëve rihapin rrugët ndërkombëtare të transportit të udhëtarëve që ishin ndalur me masa kufizuese për të parandaluar virusin KOVID-19 dhe pritet edhe kthimi gradual i pasagjerëve në linjat ndërurbane. disa prej të cilave gjithashtu ishin ndaluar, ndërsa pjesa tjetër u përdorën shumë pak. Deri më tani, po

Kush e fiton titullin në La Liga – orari i Real Madridit dhe Barcelonës deri në fund të sezonit 2019/20

Real Madrid u rikthye në vendin e parë në renditjen e LaLiga Santander pas fitores 2-0 ndaj Real Mallorca të mërkurën në mbrëmje. Barcelona një ditë më herët kishte kaluar në atë pozitë, pas fitores ndaj Athletic Bibalo (1-0).Real Madridi dhe Barcelona aktualisht kanë pikë të barabarta (68) dhe nga shtatë ndeshje në dispozicion, deri

Zjarr në Liqenin e Tikveshit

Kavadar, 25 qershor 2020 (MEDIAL) – Një zjarr shpërtheu sot në Liqenin e Tikveshit. Aleksandar Çadamov, shef i Njësisë zjarrfikës territoriale Kavadarcigor për MEDIAL-n tha se po digjet një pyll i ulët me bredh. Në këtë moment dy ekipe dhe pesë zjarrfikës me dy automjete janë nisur në terren. bsh

Peticioni pro kryeministrit shqiptar mblodhi mbi 5.000 firma për një ditë (VIDEO)

Shkup, 25 qershor 2020 Peticioni i iniciativës “Unë besoj” për zgjedhjen e kryeministrit të parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut po merr mbështetje të gjerë nga votuesit shqiptar dhe jo vetëm. Për vetëm 24 orë peticioni është nënshkruar nga mbi 5.000 persona të cilët fuqishëm mbështesin nismën për zgjedhjen e Kryeministrit të parë shqiptar në

Policia malazeze arreston edhe zjarrfikësit pro serbë në Budva

Oficerët e Policisë së Malit të Zi sot kanë bllokuar shërbimin e zjarrfikësve në Budva të Malit të Zi ku janë arrestuar shtatë prej tyre. Oficerët e njësisë speciale policore malazeze në Budva e lëshuan stacionin e zjarrfikësve, në hapësirat e të cilëve kanë mbetur inspektorët që po vazhdojnë me hetimin. Kreu i zjarrfikësve Dragan

Sot në Drenas luhen ndeshjet e plejautit

Sot luhen ndeshjet e plejautit të cilat përcaktojnë skuadrat e fundit që do të luajnë në edicionin e ardhshëm në Superligën e Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat. Fillimisht prej orës 16:00 takohen skuadrat e femrave, Vëllaznimi e KEK-u. Vëllaznimi ishte i parafundit në Superligë, kurse KEK-u i dyti në Ligën e Parë. Pritet ndeshje

Ndërron jetë pacienti 66-vjeçar në Spitalin Infektiv në Tiranë

Një tjetër pacient nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej një jave në gjendje të rëndë. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjendja e 66-vjeçarit është përkeqësuar si pasojë e vështirësë në frymëmarrje dhe pavarësisht frymëmarrjes së drejtuar, terapisë intensive medikamentoze dhe kujdesit të