Audi sjell versionin e ri të E-Tronit, së shpejti del në treg (FOTO)

në kategorine Auto/Lajme

Kompania prestigjioze gjermane e veturave, Audi, njofton se në tremujorin e katërt të këtij viti do të fillojë të shesë versionin më të ri të SUV-it të saj elektrik, E-Tron.

Fjala është për Audi E-Tron 50 Quattro, i cili në gamë do të zë vendin nën versionin më të fuqishëm E-Tron 55 Quattro, transmeton Koha.net.

Audi E-Tron 50 Quattro do të vijë me dy motorë elektrikë në total me kapacitet prej 308 kuajfuqi, baterinë prej 71 kWh, ku 80 për qind e kapacitetit të saj mund të mbushet për vetëm 30 minuta, si dhe me vetëm një mbushje të baterisë ky SUV i ri mund të kalojë deri në 300 kilometra.

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.