Aston Martin AM-RB 003 zyrtarisht quhet Valhalla

në kategorine Auto

I identifikuar më parë me emrin kodues AM-RB 003, hiper-vetura më e re e Aston Martinit me motor të vendosur në pjesën qendrore dhe i punuar së bashku me Red Bull Advanced Technologies dhe Adriano Newey tani zyrtarisht quhet Valhalla.

I emëruar sipas luftëtarit nga parajsa që festohet në mitologjinë antike nordike, Valhalla ndjek Valkyrien në udhëtimin e këtij brendi britanik në botën e një segmenti të paprekshëm të automobilizmit, transmeton Koha.net.

Aston Martin Valhalla do të ketë motor benzinë V6 shumë efikas dhe një motor elektrik.

Gjithashtu, Aston Martin njofton Valhalla do të prodhohet në seri të kufizuar prej vetëm 500 kopje.

Në ditët në vijim, do të zbulohen më shumë detaje rreth kësaj hiper-veture të re.

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.