Arsenali kualifikohet

Arsenali ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup.

Klubi londinez mposhti Shefield United në Bramell Lane me rezultat 1:2.

Golat e fitores për Arsenalin i shënuan Nicolas Pepe dhe Dani Ceballos, ndërsa për vendësit shënoi sulmuesi David McGoldrick.

Kualifikimin Arsenalit ia siguroi mesfushori spanjoll Dani Ceballos kur shënoi në minutën e 90-të.

Pas Manchester United që u kualifikua dje, tashmë edhe Arsenali është në gjysmëfinale të garës më të vjetër të futbollit anglez.