Ardhja e Munierit, dërgon Hakimin në Real

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Tomas Munie është futbollist i ri i skuadrës së Borusia Dortmundit, me çka vihet në lëzije Ashraf Hakimi, që do të kthehet te Reali dhe nuk do ti vazhdohet huazimi.

Sipas raportimeve të ‘Sky Italia’, belgu Munie është pajtuar për një kalim te skuadra e Borusia Dortmundi, ku do të vjen si agjent i lirë, pasi i skadon kontrata me Paris Sen Zhermenin.

Kështu Borusia fiton garën me Arsenalin, Totenhamin dhe Juventusin. Ndërkohë mediat në Gjermani raportojnë se me ardhjen e Munierit, marokeni Ashraf Hakimi mbyll huazimin dy vjeçar te skuadra e Dortmundit dhe do të rikthehet në Madrid.