Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e Amerikës

Sipas Gashit, kjo është ndërhyrje në punët e brendshme t ënjë shteti mik dhe dëmi do të jetë disa diensional.

“Deklarimi i ish-kryeministrit për zgjedhjet në SHBA përbën ndërhyrje në punët e brendshme të një shteti mik. Dëmi do të jete disa dimensional”, deklaroi Gashi.

Sot gjatë ditës kreu i VV’së, Albin Kurti me anë të një video-mesazhi në gjuhën angleze u ka bërë thirrje shqiptaro-amerikanëve që të votojnë për kandidatin demokrat Joe Biden në zgjedhjet presidenciale në ShBA./Lajmi.net/