Angelina Jolie thotë se mësoi shumë nga vajza e saj me ngjyrë

Angelina Jolie theksoi këtë javë që vajza e saj 15-vjeçare Zahara është ‘një grua e jashtëzakonshme afrikane’, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net.

Ylli i filmit 45-vjeçare, adoptoi Zaharan si një foshnjë nga një jetimore në kryeqytetin Etiopisë, Addis Ababa më 2005.

Tani Angelina ka shfaqur lëvdata për vajzën e saj më të madhe gjatë një bisede me video “TIME 100” me aktivisten e klimës nga Uganda, Vanessa Nakate.

“Vajza ime është nga Etiopia, një nga fëmijët e mi, dhe unë kam mësuar shumë nga ajo”, tha Anxhelina gjatë diskutimit.

“Ajo është familja ime, por ajo është një grua e jashtëzakonshme afrikane dhe lidhja e saj me vendin e saj, kontinentin e sa është diçka për të cilën qëndroj vetëm në ankth,” vazhdoi aktorja e Maleficent.

Angelina dhe ish-burri i saj Brad Pitt ndajnë bashkë vajzën Zahara, si dhe pesë fëmijë të tjerë – Maddox, 18 vjeç, Pax, 16 vjeç, Shiloh, 14 vjeçe, dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 11.

Gjatë dy javëve të fundit, Brad është parë dy herë në rezidencën e Angelinës në Los Feliz ndoshta duke sinjalizuar se lidhja me njëri-tjetrin po përmirësohej.

Një burim i tha “People” këtë javë se çifti kanë arritur marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve, për ‘bashkë-prindërim’.

Që nga ndarja e tyre, dy aktorët kishin ‘luftuar’ për kujdestarinë e fëmijëve. /Lajmi.net/