Aksident trafiku në Prishtinë, vetura përplasë këmbësorin në zebra

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 20:00 në lagjen Lakrishtë të Prishtinës.

Dëshmitarë kanë treguar për lajmi.net se vetura e ka përplasur një këmbësorë i cili po kalonte në vija të bardha, raporton lajmi.net.

Në vendin e ngjarjes brenda pak minutave kanë mbërritur policia e Kosovës dhe ndihma e parë. Pas ndihmës se parë i aksidentuari është dërguar në emergjencën e QKUK-së. /Lajmi.net/