49 të vdekur dhe 262 raste të reja me koronavirus në Itali

Italia ka publikuar të dhënat ditore të koronavirusit, që tregojnë se nuk po arrihen shifrat minimale të disa ditëve më parë.

Mbrojtja Civile italiane bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 262 raste të reja (165 vetëm në Lombardi).

Ndërkohë, viktimat janë 49.

Ditën e djeshme raportohej për 251 raste të reja dhe 47 viktima.