429 të infektuar me Covid, 572 të shëruar dhe pesë të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni nga 1284 të testuar për Covid, 429 kanë rezultuar pozitiv, informon Zhurnal.

Gjithashtu, 572 janë regjistruar si të shëruar ndërsa pesë pacientë kanë ndëruar jetë.

Rastet aktive shënojnë 2877 ndërsa të vdekur deri sot janë regjistruar gjithsej 9455./Zhurnal.mk