/

Vajza gjashtë vjeçare humb jetën në aksident trafiku

Një vajzë e moshës gjashtë vjeçare nga Tetova e ka humbur jetën pasi është goditur nga një makinë në lëvizje në bulevardin “Video Smilevski-Bato” në Tetovë, kanë bërë të ditur nga SPB Tetovë.

Vajza është përplasur nga makina “Golf” e drejtuar nga 30-vjeçari nga fshati Falishe.

Nga goditja vajza ka marrë lëndime të rënda ndërsa edhe pse është dërguar në spital ajo nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve.

Shoferi është siguruar për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa hetim në vendngjarje ka bërë ekip i SPB Tetovë si dhe Prokuror Publik.