Qendra e VV-së në Prishtinë, propozon Kurtin dhe shtatë kandidatë tjerë për deputetë

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje, ka propozuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në mesin e të propozuarave  është edhe kryetari i kësaj partie, Albin
Kurti.

Kandidatët për deputetë nga Lëvizja
VETËVENDOSJE! janë :

Albin Kurti

Liburn Aliu

Arben Vitia

Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca

Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu

Hatixhe Hoxha

Kujtojmë që zgjedhjet parlamentare do të
mbahen me 14 shkurt, datë kjo e caktuar nga U.D e Presidentes Vjosa Osmani, pas
vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila e shpalli të pavlefshme votën e
deputetit Etem Arifi.