/

32 viktima dhe 336 raste të reja me KOVID-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 181 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 336 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus ose 28 per qind e testeve të kryera. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 32 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 544 persona.